CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

15 yıldır protezli araç kullanıyordu, yakalandı!

15-yildir-protezli-arac-kullaniyordu-yakalandi

Afyonkarahisar’da rutin kontrolleri sırasında bir otomobilden şüphelenen trafik ekipleri, durdurdukları otomobil sürücüsünün iki elinin de protezli olduğunu görünce şaşkına göndüler. Daha sonra trafik ekipleri otomobili trafikten men ederken, çift protezli sürücüye de ceza yazdı.
09 Haziran 2018 Cumartesi 19:10

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri şehir merkezinde rutin kontrolleri esnasında 20 PP 483 plakalı otomobil sürücüsünden şüphelenerek Bedesten çarşısı önünde durdurdu.

Sürücü A. D. (31) ehliyet, ruhsat ve diğer evrakları isteyen trafik ekipleri sürücünün iki elinin birden protezli olduğunun farkına vardı. Trafik ekipleri sürücü A. D.’nin protezli elleri ile araç kullanması yönünde doktor raporunun olup olmadığını sordu. Sürücü Değirmen ise doktorları suçlayarak, “aç defa müracaat ettim ve raporu alamadım. Hatta evraklarım hastanede” diyerek kendi savundu.

15 YILDIR KULLANIYORUM

Ehliyetinin de olmadığını fakat bu şekilde 15 yıldır otomobil kullandığını trafik ekiplerine anlatan sürücü D.’nin, ellerini elektrik çarpması sonucu bileğinden itibaren kaybettiğini belirtti. Kullandığı otomobilin eşinin üzerine olduğunu ifade eden A. D., “15 yıldır bu şekilde otomobil kullanıyorum. Bir kaza sonrası kollarımı kaybettim. Benim protezlerim hareketli protez. Ehliyet almak için yine başvuracağım. Yaptığımı doğru bulmuyorum. Ben bu aracı Çobanlarda kullanıyorum. Ne yapayım?” dedi.

TRAFİK EKİPLERİNİN DİKKATİ POTEZLİ SÜRÜCÜYÜ ORTAYA ÇIKARDITrafik ekiplerinin dikkati sonrası yakalanan otomobil sürücüsü diğer sürücülerden de tepki gördü. Bu şekilde otomobil kullanmasının doğru olmadığını iki eli protez olan sürücüye anlatan trafik ekipleri ve diğer araç sürücüleri yaptığının yanlış olduğunu, bir daha böyle araç kullanmaması konusunda uyardılar. Oldukça rahat tavırlar sergileyen sürücü A. D.’nin otomobilinin sigortasının da olmadığı trafik ekiplerinin evrakları inceleme sırasında ortaya çıktı.

OTOMOBİL TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Trafik ekipleri daha sonra protez elleri ile otomobili kullanan sürücü A. D.’nin ve otomobilin sahibi olan eşine 4 bin 200 TL trafik cezası keserek, otomobili trafikten men etti. Haber okunma sayısı: 716

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

boyle-hirsizlik-gorulmedi

Böyle hırsızlık görülmedi!

22 Mayıs 2019 Çarşamba 23:42
afyonda-tefeci-operasyonu

Afyon’da tefeci operasyonu

20 Mayıs 2019 Pazartesi 23:18
kacak-telefon-satan-bayilere-baskin

Kaçak telefon satan bayilere baskın

20 Mayıs 2019 Pazartesi 23:05

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR