Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

2 aylık çalışma ile 12 faili meçhul olay aydınlatıldı

2-aylik-calisma-ile-12-faili-mechul-olay-aydinlatildi

Emniyet ve Jandarma 2 ay boyunca hırsızlık olayları ile ilgili çalışma yürüttü. Yapılan operasyonda 12 olay aydınlatıldı.
04 Temmuz 2020 Cumartesi 21:22

Jandarma vatandaşın yanında, yakınında yardımında prensibiyle öz verili çalışmalarına devam ediyor.

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü/JASAT, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Çay, Sinanpaşa, Şuhut İlçe Jandarma Komutanlıkları ve Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte hırsızlık olaylarına yönelik operasyon düzenlendi.

Yürütülen koordineli çalışmalar sonucunda Jandarma ve Emniyet sorumluluk bölgesinde meydana gelen “Hırsızlık Şüphelisi Şahısların Takibi ve Yakalanması” maksadıyla operasyonlara başlanıldı.

Bu kapsamda, 2 aylık sürede Jandarma ve Emniyet sorumluluk bölgesinde yapılan detaylı araştırmalarda; 3 faili meçhul Jandarma Bölgesi, 4 faili meçhul Polis Bölgesi ve 5 F.F. Jandarma Bölgesinde toplamda 12 olay aydınlatıldı.Bahse konu olaylarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat doğrultusunda 29.06.2020 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda şüpheliler B.U., C.A., M.A. ve R.A. kullanmış oldukları 03 A…  plakalı araç içerisinde yakalandı.

Araç içerisinde ve şahısların üzerinde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve bu tüfeğe ait fişekler ele geçirildi.

Şüphelilerin alınan ifadelerinde Sinanpaşa ve Çay ilçelerinde çalınan motosikletlerin şüpheli C.A. ya ait evde olduğu tespit edildi. Bahse konu motosikletler mağdurlara teslim edildi.

Gerçekleştirilen operasyonla ilgili yakalanan şüpheliler, B.U., C.A., M.A. ve R.A. hakkında yasal işlem başlatılarak adli makamlara sevk edildiler ve şüpheliler tutuklanarak cezaevine konuldu.
              Haber okunma sayısı: 1843

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR