CACTUS YENİ

15 Ekim 2019 Salı

21 adrese eşzamanlı dev operasyon

21-adrese-eszamanli-dev-operasyon

21 şüpheliye 21 ayrı adreste 121 Jandarma personelinin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenlendi.
28 Haziran 2019 Cuma 19:01

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, yasa dışı silah alım satımı, düğün, asker uğurlama vb. eğlencelerde silah atılması olaylarının önüne geçilmesi amacıyla “6136 Sayılı Kanun Kapsamında Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı” suçu ile ilgili merkez, Bolvadin ve Çay ilçelerini kapsayacak şekilde 26 Haziran 2019 tarihinde operasyon düzenlendi.

21 şüpheliye 21 ayrı adreste 121 Jandarma personelinin katılımıyla eş zamanlı yapılan operasyonda 21 şüphelinin tamamı ikamet ettikleri adreslerde yakalanarak gözaltına alındı.  Yapılan aramalarda 8 adet ruhsatsız tabanca, 6 adet kurusıkı tabanca, 13 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet faturasız gaz tabancası, 203 adet muhtelif çapta tabanca fişeği, 268 adet av tüfeği fişeği, 4 adet kama bıçak, 14 adet şarjör, 759 adet tarihi eser olduğu değerlendirilen altın görünümlü sikke, 2 adet tarihi obje ele geçirildi.

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada; “Afyonkarahisar genelinde yapılan düğün, asker uğurlama vb. eğlenceler esnasında silah atılmasının önüne geçilmesi maksadıyla resmi ve sivil ekiplerce sürekli olarak denetim ve kontrollerin yapılmasına devam edilecek olup, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında yaşaması için suç ve suçlularla mücadelesine kararlılıkla devam edilecektir” denildi. 
Haber okunma sayısı: 508

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR