Berat Kandili

07 Nisan 2020 Salı

AFJET’te yolsuzluk!

afjette-yolsuzluk

AFJET’in hesapları üzerinden kendi hesabına para aktardığı tespit edilen personel hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı bildirilirdi. İş akdi bildirimsiz ve tazminatsız olarak fesh edilen personelin kuruma verdiği zararın giderilmesinin sağlandığı öğrenildi.
07 Ocak 2020 Salı 21:50

AFJET Genel Müdürlüğü’nden yolsuzlukla ilgili yapılan yazılı açıklamada şunlar söylendi: “AFJET A.Ş. nezdinde çalışan bir personelimizin, muhasebe programımızda kendisi için daha önce belirlenen yetkilendirmeden yararlanarak bir kısım paraları uhdesine aldığı yine şirketimiz yetkilileri tarafından saptanmıştır. Bunun üzerine, derhal idari tahkikat başlatılarak işin boyutu ve niteliği incelemeye alınmış ve bu aşamada belirtilen personelin iş akdi bildirimsiz ve tazminatsız olarak fesh edilmiştir.”

ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULDU

İdari soruşturmanın daha objektif yürütülmesi için kurum dışında bir araştırma komisyonu kurulduğu bildirilen açıklamada; “Bundan sonra tahkikatı bu komisyon yürütecektir. Bu husus yargıya da intikal ettirilmiş ve bu şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Suç duyurusu ekinde, idari tahkikat sırasında saptanan tüm deliller sunulmuş olup, devam eden tahkikat sürecinde ortaya çıkacak başka bilgi ve delil olursa bunlar da derhal bildirilecektir” denildi.

DETAYLAR DAHA SONRA

Açıklamada; “Ayrıca, bu safhada belirtilen şirket çalışanının kuruma verdiği zararın giderilmesi de sağlanmıştır. Savcılık Soruşturma sahasının gizli olması nedeni ile şimdilik bu bilgilerin paylaşılması mümkün olmayıp soruşturma tamamlandığında detaylar da açıklanacaktır” ifadelerine yer verildi. Haber okunma sayısı: 636

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

salyangoz-toplayanlara-ceza-yagdi

Salyangoz toplayanlara ceza yağdı

01 Nisan 2020 Çarşamba 23:19
otelden-cep-telefonu-caldilar

Otelden cep telefonu çaldılar

01 Nisan 2020 Çarşamba 23:10
kacak-ickileri-piyasaya-sureceklerdi

Kaçak içkileri piyasaya süreceklerdi

01 Nisan 2020 Çarşamba 22:57