13 Aralık 2019 Cuma

Afyon’da FETÖ davalarında kim kaç yıl aldı?

afyonda-feto-davalarinda-kim-kac-yil-aldi

Afyonkarahisar'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında 8’İ tutuklu 10 sanık hakkında açılan kamu davasında kararlar çıktı.
10 Mayıs 2017 Çarşamba 16:52

Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Abdulrezzak Taşdönderen, Ahmet Barlak, Ali Kocakavuk, Hüseyin Yılmaz, İsmail Kocakavuk, Lutfullah Tezgiden, Murat Taner, Mustafa Aldemir ile tutuksuz sanıklar Mustafa Sarıdere ve Çetin İplikçioğlu taraf avukatları ve tutuklu sanıkların yakınları salonda hazır bulundu.

BEREATLERİNİ İSTEDİLER

Duruşmada sanık avukatlar savunmalarını yaparak müvekkillerinin beraatlarını istediler. Mahkeme Başkanı sanıklara son sözlerini söylemeleri için ayrı ayrı söz verdi. Tüm sanıklar kandırıldıklarını suçsuz olduklarını belirterek tahliyelerini istediler. Mahkeme Başkanı karar için duruşmaya ara verdi.

BURÇ SU ORTAĞI CEZA ALDIVerilen arada her sanık için ayrı ayrı karar alan mahkeme heyeti sanıkların avukatlarına kararları tebliğ etti. Burç su şirketinin eski ortaklarından olan Abdulrezzak Taşdönderen 10 yıl hapis cezası alırken,  Murat Taner 10 yıl 7 ay 15 gün, Lutfullah Tezgiden 9 yıl 4 ay 15 gün, Mustafa Aldemir 8 yıl 1 ay 15, Ahmet Barlak’ta 7 yıl 6 ay ceza aldı.

BERAAT ETTİLER

Davada tutuksuz olarak yargılanan Çetin İplikçioğlu ile Mustafa Sarıdere mahkeme heyeti tarafından beraat ederken, davada oğlu ile birlikte yargılanan İsmail Kocakavuk 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Kocakavuk tahliye edilirken, cezasını Yargıtay’ın cezayı onadıktan sonra çekeceğini öğrenildi.

KİM NE CEZA ALDI

-  Abdulrezzak Taşdönderen: 10 yıl

-Ahmet Barlak:  7 yıl 6 ay

-Ali Kocakavuk: 10 yıl

-Hüseyin Yılmaz: 8 yıl 9 ay

-İsmail Kocakavuk:  6 yıl yıl 3 ay (Tahliye)

-Lutfullah  Tezgiden:  9 yıl 4 ay 15 gün

-Murat Taner: 10 yıl 7 ay 15 gün

-Mustafa Aldemir: 8 yıl 1 ay 15 gün

Kaynak: Odak Gazetesi Haber okunma sayısı: 2466

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR