istek okulları

22 Şubat 2020 Cumartesi

Bacanağı ve yeğeni öldürüp İscehisar’a attı

bacanagi-ve-yegeni-oldurup-iscehisara-atti

Afyonkarahisar - Ankara yolu İscehisar Kırkinler mevkiinde çalıların arasında bir adet ölü şahıs bulundu. Şahsı bacanağı ve yeğeninin öldürdüğü tespit edildi.
01 Kasım 2019 Cuma 20:55

16.08.2019 günü saat:12.50 sıralarında 112 acil çağrı ihbar hattına gelen bir ihbarda; Afyonkarahisar - Ankara yolu İscehisar Kırkinler mevkiinde çalıların arasında bir adet ölü şahıs olduğu ihbar edildi. Durum İscehisar Cumhuriyet Savcılığına derhal bildirilerek gerekli araştırmaya başlandı.

Olay yerinde (15-20) günlük olduğu değerlendirilen, tahminen (35-40) yaşlarında bir adet kimliği belirsiz çürümüş erkek cesedi bulundu.

Cesedin bulunduğu hali ile başını koyduğu yastığın yanında bir adet 7,65 mm çapında boş kovan bulundu. Şahsın üzerinde kimliğini tespite yarar herhangi bir belge bulunamadı.

Yapılan otopsi sonucunda cesedin başında bir adet mermi giriş çıkış deliği tespit edildi. Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından hemen gerekli araştırmalara başlanıldı. Tüm yurtta eşkâle uygun kayıp şahıslar araştırılırken sistemden kayıtlar incelenerek yol güzergâhında muhtemel araç geçişleri ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kayıtları incelendi.Yapılan araştırmalarda Samsun’da eşkâle uygun bir kayıp şahıs tespit edildi. Bunun üzerine İl Jandarma Komutanlığı tarafından ekip görevlendirilerek Samsun/Canik İlçe J.K.lığına gidildi. Kayıp şahsın Sedat AKER isimli şahıs olduğu tespit edildi. Şahsın ailesi ve yakınları ile 20.08.2019 günü yapılan görüşmede bulunan ceset ve üzerindeki tarife yarayan giysi ve belirli özelliklerin maktule ait olduğu belirtilerek, maktulün kimliği tespit edildi.

Durum Cumhuriyet Savcısına bildirilerek ilgili şahıslar soruşturma kapsamında İscehisar İlçesine getirildi. Yapılan istihbarı çalışmalarda ve alınan ifadelerde söz konusu maktulün İzmir’de inşaat işçisi olarak çalıştığı, 07 08.2019 günü bayram dolayısıyla bacanağı İ.G. ve yeğeni S.G. ile S.G.’ye ait  (22 LR 463 ) plakalı Renault Europa marka araç ile İzmir’den Samsun’a gitmek için yola çıktığı tespit edildi.

Maktulün eşi olan A.A.’nın alınan şüpheli ifadesinde, İ.G. ve S.G.’nin kendisine maktul Sedat AKER'in bayramda gelip gelmeyeceğini sorduğunu, kendilerinin gidip İzmir’de Sedat AKER'i alacaklarını ve kendisini yok edeceklerini, bir daha köye gelemeyeceğini beyan ettiklerini, 08.08.2019 günüde İ.G. ve S.G.’nin kendisini telefonla aradığını, iş bitti kimseye bir şey deme, soran olursa biz İzmir' e gitmedik şeklinde konuşmalar yaptıklarını Eşi Sedat AKER'i İ.G. ve S.G.’nin öldürdüğünü itiraf etti.

Soruşturma kapsamında maktulün eşi A.A. tutuklanarak Afyonkarahisar Kapalı Cezaevine teslim edildi.

İ.G. ve S.G. isimli şüphelilerin 22.08.2019 günü yapılan çalışmalarda HTS kayıtları ve PTS incelemeleri soncunda söz konusu şüpheliler İ.G. ve S.G. yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahıslar Samsun’dan İscehisar ilçesine 23.08.2019 günü getirildi ve şüpheli şahısların savcılıkta ifadeleri alınmalarına müteakip İ.G. ve S.G. tutuklanarak Afyonkarahisar Kapalı cezaevine teslim edildi. 


Haber okunma sayısı: 321

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR