istek okulları

31 Mayıs 2020 Pazar

BARO, FETÖ’den yargılanan avukatı yalanladı

baro-fetoden-yargilanan-avukati-yalanladi

Odak Gazetesinin “Beni BARO yönlendirdi” manşeti ile kamuoyuna duyurduğu haber büyük ses getirdi. Haberi değerlendiren BARO Başkanı Av. Turgay Şahin, “Avukatın söylediği sözü kesin bir dille ret ediyorum. Böyle bir şey olmamıştır” dedi.
25 Eylül 2018 Salı 20:59

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla hakkında kamu davası açılan etkin pişmanlık hükümlerinden yararlan Avukat Büseyne Kahraman tutuksuz yargılandığı Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yaptığı savunmasında , “Beni Umut Hukukçular Derneğine Baro yönlendirdi. Dernekteki toplantılara bazı hakimler de gelerek bizlere kurs veriyorlardı” demişti.

İYİ BİR HABERDİR

Odak Gazetesinin iyi bir habercilik yaptığını belirten Baro Başkanı Turgay Şahin, “FETÖ davaları ile ilgili olarak yüze yakın meslektaşımızın ifadeleri alındı. Hiçbir arkadaşımız BARO’yu zan altında bırakan söz söylemedi.  Bizden önceki dönemde BARO’da görev yapan, Umut Hukukçular Derneği ile yakın ilişkisi olan kişinin görevine biz son verdik. Ayrıca derneğe üye olan birçok arkadaşımızı da dernek üyeliğinden istifa ettirdik.  Avukat arkadaşımızın mahkemede belirttiği iddiayı kesin bir dille ret ediyorum. Böyle bir şey olmamıştır. Haberiniz sonrası iddianın sahibi olan Avukat Büseyne Kahraman ile görüştüm. Yanlış anlaşıldığını bunun mahkemede heyecandan dolayı dil sürçmesi olabileceğini, ifadesini düzeltmek için mahkemeye ek ifade vereceğini söyledi. İyi bir haber yapan ODAK’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK Haber okunma sayısı: 841

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR