CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

BARO, FETÖ’den yargılanan avukatı yalanladı

baro-fetoden-yargilanan-avukati-yalanladi

Odak Gazetesinin “Beni BARO yönlendirdi” manşeti ile kamuoyuna duyurduğu haber büyük ses getirdi. Haberi değerlendiren BARO Başkanı Av. Turgay Şahin, “Avukatın söylediği sözü kesin bir dille ret ediyorum. Böyle bir şey olmamıştır” dedi.
25 Eylül 2018 Salı 20:59

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla hakkında kamu davası açılan etkin pişmanlık hükümlerinden yararlan Avukat Büseyne Kahraman tutuksuz yargılandığı Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yaptığı savunmasında , “Beni Umut Hukukçular Derneğine Baro yönlendirdi. Dernekteki toplantılara bazı hakimler de gelerek bizlere kurs veriyorlardı” demişti.

İYİ BİR HABERDİR

Odak Gazetesinin iyi bir habercilik yaptığını belirten Baro Başkanı Turgay Şahin, “FETÖ davaları ile ilgili olarak yüze yakın meslektaşımızın ifadeleri alındı. Hiçbir arkadaşımız BARO’yu zan altında bırakan söz söylemedi.  Bizden önceki dönemde BARO’da görev yapan, Umut Hukukçular Derneği ile yakın ilişkisi olan kişinin görevine biz son verdik. Ayrıca derneğe üye olan birçok arkadaşımızı da dernek üyeliğinden istifa ettirdik.  Avukat arkadaşımızın mahkemede belirttiği iddiayı kesin bir dille ret ediyorum. Böyle bir şey olmamıştır. Haberiniz sonrası iddianın sahibi olan Avukat Büseyne Kahraman ile görüştüm. Yanlış anlaşıldığını bunun mahkemede heyecandan dolayı dil sürçmesi olabileceğini, ifadesini düzeltmek için mahkemeye ek ifade vereceğini söyledi. İyi bir haber yapan ODAK’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK Haber okunma sayısı: 629

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

rehabilitasyon-merkezinde-korkunc-cinayet

Rehabilitasyon merkezinde korkunç cinayet

25 Ağustos 2019 Pazar 19:49
sinanpasada-esrar-ele-gecirildi

Sinanpaşa’da esrar ele geçirildi

22 Ağustos 2019 Perşembe 22:39
yol-kenarinda-curumus-erkek-cesedi-bulundu

Yol kenarında çürümüş erkek cesedi bulundu

17 Ağustos 2019 Cumartesi 18:07
cayda-uyusturucu-operasyonu

Çay’da uyuşturucu operasyonu

16 Ağustos 2019 Cuma 22:00
husumetli-oldugu-genci-bicaklayarak-oldurdu

Husumetli olduğu genci bıçaklayarak öldürdü

15 Ağustos 2019 Perşembe 21:06