istek okulları

06 Haziran 2020 Cumartesi

“Ben hasta değilim, gelmek istemiyorum” diyerek doktoru darp etti!

ben-hasta-degilim-gelmek-istemiyorum-diyerek-doktoru-darp-etti

Afyonkarahisar’da ateşlenen hastayı hastaneye götürmek isteyen 112 ekibi saldırıya uğradı.
30 Mart 2020 Pazartesi 21:22

Önceki gün rahatsızlanan bir kişiye müdahale etmek için giden 112 ekibi, şahsın ateş, öksürük ve nefes darlığı çekmesi üzerine coronavirüs enfeksiyonu olabileceği gerekçesiyle hastaneye nakletmek istedi. O esnada hasta şahıs “ben hasta değilim, gelmek istemiyorum” diyerek sağlık çalışanlarına küfür ederek saldırdı.

HASTANEYE NAKLETMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİK

Yaşanan olayı twitter hesabından paylaşan 112 hekimlerinden Mustafa Ali Kurt, isyan etti. Kurt şunları söyledi:

“Ben Afyon’da ambulans ekibinde çalışan bir hekimim 29 Mart tarihinde yani dün nöbette başımıza gelen olayı sizlere anlatacağım. Ateş öksürük nefes darlığı şikayetiyle 112 yi arayan vatandaşa gittik. Şikayetini dinledikten sonrası olası bir covid enfeksiyonu için tedbirimizi alıp hastaneye nakletmemiz gerektiğini söyledik.YUMRUKLAR SAVURDU, AMBULANSA HASAR VERDİ

Hasta şahıs bir anda; “ben hasta değilim, gelmek istemiyorum” diyerek küfretmeye ve üzerime saldırmaya başladı. İlk yumrukları çevikliğimle atlatsam da omzuma ve çeşitli yerlerime darbeler aldım. Tüm bunlar yaşandıktan sonra vatandaşlardan biri çıkıp şahsı bizden uzaklaştırdı. Bu seferde ambulansa saldırmaya başlayıp hasar ve göçükler oluşturdu. Polisler gelip şahsı emniyete götürdüler. Ben de önce omzunda oluşan yaralanma için hastaneye gidip darp raporu aldım sonrasında emniyette şikayetçi olduk. Emniyette bizim işlemlerimiz devam ederken savcı bey gözaltı kararı vermediği için şahsı salıverdiler.

TABİRİ CAİZSE SAHİPSİZ BIRAKILDIK

Böyle zor zamanlarda fedakarlıkla çalışan sağlık personelleri olarak başımıza gelen bu olaydan sonra emniyette ve hastanede il düzeyinde sağlık yöneticilerimizin varlığını hissedemedik tabiri caizse sahipsiz bırakıldık. Ambulansımıza binip istasyonumuza doğru fiziksel ve ruhsal olarak tükenmişlikle sessizce yol aldık. Bir hekim olarak artık nöbetlerimden “bugün de ölmedik” diyerek sevinerek çıkma noktasına getirildik. Sahada, acillerde, polikliniklerde meslektaşlarımın rutini haline gelen bu canilerin elini kolunu sallayarak çıkıp gidememesi gerekmektedir. Mesleğimizi icra etmeye çalışırken yaşadığımız bu hiç hakedilmeyen durumları normalleştirmemeliyiz. Bakanlığımızın da bizi sahiplenmesi yalnız hissettirmemesi gerekmektedir.” 

Haber okunma sayısı: 1024

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sokak-saticilarina-operasyon

Sokak satıcılarına operasyon

05 Haziran 2020 Cuma 22:53
torbacilar-enselendi

Torbacılar enselendi

04 Haziran 2020 Perşembe 21:44
kayadibi-koyunden-9-adet-hayvan-calindi

Kayadibi köyünden 9 adet hayvan çalındı

03 Haziran 2020 Çarşamba 22:05

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR