istek okulları

23 Şubat 2020 Pazar

Elektrik kablolarını çalan hırsızlar yakalandı

elektrik-kablolarini-calan-hirsizlar-yakalandi

Devlet Su İşlerine ait elektrik trafolarından kablo ve yağını çalan zanlılar Jandarmanın sıkı takibi sonucu yakalandı.
08 Kasım 2019 Cuma 20:40

03 Kasım 2019 tarihinde saat13.00 sıralarında Şuhut İlçesi Karaadilli Beldesi Demirbel Köyü Sellik Mevkiinde tarla içinde bulunan ve Devlet Su İşlerine ait elektrik trafolarına ait kablolar ve trafoların içinde bulunan yağ maddesi çalındı.

Olayın aydınlatılabilmesi için İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde şüpheli olduğu değerlendirilen 06 BK 8147 plakalı araç tespit edildi.

Plaka Tanıma sisteminden araç kontrol edilmiş ve ikiz plaka niteliği taşıdığı tespit edildi. 06 BK 8147 plakalı aracın PTS kayıtlarından 05 Kasım 2019 tarihinde saat 19.00 sıralarında Şuhut ilçesi istikametine geldiği bilgisi elde edildi. Oluşturulan sivil ekiplerle araç takibe alındı.

Bahse konu aracın Şuhut İlçesi Efeköy istikametine tarla yollarından gitmesi üzerine takibe başlanırken araç içinde bulunan şüpheli M.S. ve İ.I. ile birlikte yakalandı.Araçta yapılan kontrolde araç içerisinde bakır kablo ve yağ bidonu ele geçirildi. 06 BK 8147 plakalı aracın ikiz plakalı, çekme belgeli, şasi numarası silinmiş arka koltukları sökülmüş vaziyette olduğu tespit edildi.

Konu ile ilgili Mülki ve Adli makamlar bilgilendirilirken olayla ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi verildi.

Şüpheliler M.S ve İ.I gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildiler. Şüpheli M.S ve İ.I, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Afyonkarahisar Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumuna konuldu. 


Haber okunma sayısı: 239

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR