Triovista, İstek

13 Ağustos 2020 Perşembe

Eve tarihi eser baskını

eve-tarihi-eser-baskini-

Afyonkarahisar merkez Selçuklu Mahallesinde ikamet eden B.S. isimli şüpheli şahsın evinden çok sayıda tarihi eser çıktı.
04 Temmuz 2020 Cumartesi 21:52

Jandarma tarihi eser kaçakçılığına yönelik her türlü önleyici tedbirler alarak, vatandaşın yanında, yakınında yardımında prensibiyle özverili çalışmalarına devam ediyor.

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Afyonkarahisar merkez Selçuklu Mahallesinde ikamet eden B.S. isimli şüpheli şahsın elinde tarihi eser niteliği taşıyan objeler bulunduğu ve bu objeleri satmak için çeşitli şahıslarla görüştüğü yönünde bilgi alındı.

30.06.2020 tarihinde saat 18.30’da Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat doğrultusunda; B.S.  isimli şüpheli şahsın Selçuklu Mahallesinde bulunan ikametine baskın düzenlendi.

Yapılan aramalar esnasında, 43 adet tarihi eser niteliği taşıyan obje, 24 adet sikke, 4 adet tarihi eser niteliği taşıyan yüzük olmak üzere toplam 71 parça tarihi eser niteliği taşıyan obje ve 2 adet dedektör ele geçirildi.

Operasyonda yakalanan şüpheli şahıs hakkında yasal işlem başlatılırken adli makamlara sevk edildi. 
Haber okunma sayısı: 1722

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR