Trıovista Konakları

23 Şubat 2018 Cuma

“FETÖ hayallerimi çaldı”

feto-hayallerimi-caldi

FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının yargılanmasına Afyonkarahisar’da da devam edildi.
08 Ağustos 2017 Salı 20:07

Dünkü davalarda 13 tutuklu sanığın mahkemesi yapılırken, öğleden önce yapılan mahkemelerde terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan 4 kişinin tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Dünkü duruşmalarda yargılanan sanık Esma Çiçek ise gözyaşları içerisinde mahkemenin iddialarına cevap erdi. “Kandırıldım ve çok pişmanım” diyen Çiçek, tahliyesini istedi. FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmaktan yargılanan Esma Çiçek, hakkındaki iddialara cevap verirken sık sık “pişmanım” dedi.

Özel Sandıklı Eğitim A.Ş., Banka Asya hesaplarına para yatırılması, otel toplantılarına katılmak gibi suçlardan yargılanan Esma Çiçek, etkin pişmanlık yasasından faydalanacağını söyleyerek, bildiği her şeyi mahkeme başkanlığına anlattı.

HAYALLERİMİ ÇALDILARFETÖ örgütü ile lise yıllarında tanıştığını, yurtlarında ve evlerinde kaldığını sohbetlere katıldığını anlatan Çiçek, 2009 yılında AKÜ’yü kazanarak Afyon’a geldiğinde kendisine bu kişilerin yardım ederek önce yurtta sonra eve yerleştirdiğini söyledi. Evlerde 4 veya 5 kişi kaldıklarını başlarında bir ablanın olduğunu da savunmasında dile getiren Esma Çiçek, “Kandım ve pişmanım. Hayatım karardı, gençliğim gitti. Hayallerimi çaldılar” diyerek göz yaşları içerisinde iddialara cevap verdi.

Mahkeme Başkanlığı, Esma Çiçek’in duruşmada verdiği bilgilerin KOM tarafından incelenmesine, gelen bilgiler doğrultusunda etkin pişmanlık yasasından faydalanmasına ve duruşmanın 27 Eylül 2017 tarihine ertelenmesine karar verdi.

KAYNAK: Kurtuluş Gazetesi Haber okunma sayısı: 778

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

insaat-hirsizlari-yakalandi

İnşaat hırsızları yakalandı

21 Şubat 2018 Çarşamba 19:59
hayvan-hirsizlari-yakalandi

Hayvan hırsızları yakalandı

21 Şubat 2018 Çarşamba 19:50
cayda-kacak-icki-operasyonu

Çay’da kaçak içki operasyonu

21 Şubat 2018 Çarşamba 19:43
uyusturucu-saticilarina-operasyon

Uyuşturucu satıcılarına operasyon

19 Şubat 2018 Pazartesi 20:12

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR