Triovista, İstek

13 Ağustos 2020 Perşembe

Kablo hırsızları yakalandı

kablo-hirsizlari-yakalandi

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı görevlileri Bolvadin ilçesi Büyükkarabağ yapılan kablo hırsızlığının şüphelilerini yakaladı.
08 Ocak 2020 Çarşamba 22:20

01.012020 tarihinde Bolvadin ilçesi Büyükkarabağ Köyünde ikamet eden H.B. isimli şahsın tarlasında sulama trafosundan kablo hırsızlığı yapıldı.

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından bölgede daha önce benzer suçlar işlemiş olan şahıslar takibe alındı.

Bölgede yaşanan; 18.03.2019 tarihli Çaldıratmaz Mevkiinde meydana gelen trafodan kablo hırsızlığı, 14.12.2019 tarihinde Dişli kasabasında yaşanan trafodan trafo yağı ve bobinlerinin çalınması, 28.08.2018 tarihli 4 adet sulama kuyusundan kablo hırsızlığı olayı olmak üzere 4 ayrı hırsızlık suçunun şüphelileri F.B. ve İ.G. isimli şahıslar üzerinde yoğunlaşıldı.

Bu şahısların tespit edilebilen kiralık araçlar ile PTS kayıtlarına göre; toplamda 104 kez giriş ve çıkış yaptığı, bu giriş çıkışların olay tarihleri ile paralellik gösterdiği tespit edildi. Şahısların kullandığı araçların GPS izi takibi yapıldığında ise hırsızlık yapılan her sulama kuyusundan sinyal tespiti geldi. Şahıslar yapılan çalışma sonucunda Afyonkarahisar il merkezinde yakalandı.

Yakalanan şahıslar F.B. ve İ.G. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şüpheli sıfatı ile beyanları alındı ve ifadelerine müteakip serbest bırakıldılar. 
Haber okunma sayısı: 223

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR