istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

O memur hakkında soruşturma başlatıldı

o-memur-hakkinda-sorusturma-baslatildi

Afyonkarahisar İl Özel İdaresinde köylere hizmet götürme ve satın alma birimlerinde görevli Devlet Memurunun, ihaleye giren firmalardan aldığı paraları, gazinolarda harcadığı, görevini kötüye kullandığı iddia edilmişti.
16 Mart 2020 Pazartesi 21:01

Engelli kadrosundan Devlet Memuru olan bir kişi ile firma sahiplerinin arasında geçen konuşmanın birileri tarafından ses kaydına alındığı, buna göre; bir devlet memurunun ihaleye giren firmalardan para aldığı ve aldığı parayı gazinolarda kadınlarla harcadığı ileri sürüldü.

Afyonkarahisar İl Özel İdaresinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, ilgili personel hakkında idari soruşturmanın başlatıldığı, soruşturma sonucuna göre hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı kaydedildi.  

Açıklama şöyle; “14.03.2020 Tarihinde “afyonyerelbasın.com” internet sitesinde yayınlanan “İl Özel İdaresinde Skandal Kayıt” başlıklı haber üzerine iddiaların incelenmesi ve soruşturmanın selameti için ilgili personel 657 sayılı kanunun 137. Maddesi gereğince görevden uzaklaştırılmıştır.

İlgili personel hakkında idari soruşturma başlatılmış olup, soruşturma sonucuna göre hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” Haber okunma sayısı: 776

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

torbacilar-enselendi

Torbacılar enselendi

04 Haziran 2020 Perşembe 21:44
kayadibi-koyunden-9-adet-hayvan-calindi

Kayadibi köyünden 9 adet hayvan çalındı

03 Haziran 2020 Çarşamba 22:05
gurbetcilerin-evlerini-soydular

Gurbetçilerin evlerini soydular

03 Haziran 2020 Çarşamba 21:41
valilik-dolandiricilara-karsi-uyardi

Valilik dolandırıcılara karşı uyardı

01 Haziran 2020 Pazartesi 23:06

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR