istek okulları

29 Mart 2020 Pazar

O memur hakkında soruşturma başlatıldı

o-memur-hakkinda-sorusturma-baslatildi

Afyonkarahisar İl Özel İdaresinde köylere hizmet götürme ve satın alma birimlerinde görevli Devlet Memurunun, ihaleye giren firmalardan aldığı paraları, gazinolarda harcadığı, görevini kötüye kullandığı iddia edilmişti.
16 Mart 2020 Pazartesi 21:01

Engelli kadrosundan Devlet Memuru olan bir kişi ile firma sahiplerinin arasında geçen konuşmanın birileri tarafından ses kaydına alındığı, buna göre; bir devlet memurunun ihaleye giren firmalardan para aldığı ve aldığı parayı gazinolarda kadınlarla harcadığı ileri sürüldü.

Afyonkarahisar İl Özel İdaresinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, ilgili personel hakkında idari soruşturmanın başlatıldığı, soruşturma sonucuna göre hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı kaydedildi.  

Açıklama şöyle; “14.03.2020 Tarihinde “afyonyerelbasın.com” internet sitesinde yayınlanan “İl Özel İdaresinde Skandal Kayıt” başlıklı haber üzerine iddiaların incelenmesi ve soruşturmanın selameti için ilgili personel 657 sayılı kanunun 137. Maddesi gereğince görevden uzaklaştırılmıştır.

İlgili personel hakkında idari soruşturma başlatılmış olup, soruşturma sonucuna göre hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” Haber okunma sayısı: 713

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

hayvan-hirsizlari-yakalandi

Hayvan hırsızları yakalandı

25 Mart 2020 Çarşamba 21:52
il-merkezinde-jandarma-operasyonu

İl merkezinde jandarma operasyonu

25 Mart 2020 Çarşamba 21:41
suc-makinesi-kardesler-yakalandi

Suç makinesi kardeşler yakalandı

20 Mart 2020 Cuma 20:13
otobuste-cep-telefonu-calindi

Otobüste cep telefonu çalındı

18 Mart 2020 Çarşamba 21:23

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR