istek okulları

25 Şubat 2020 Salı

Okul servis sürücülerine ceza yağdı

okul-servis-suruculerine-ceza-yagdi

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından okul servis araçları denetlendi. 21okul servis araç sürücüsüne 4.127 TL idari para cezası uygulandı.
11 Ekim 2019 Cuma 21:45

Jandarma tarafından okul servis araçlarının karıştığı trafik kazalarıyla mücadele etmek ve taşımacılık faaliyetinin "Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği” hükümleri gereğince yapılmasını sağlamak amacıyla her eğitim öğretim döneminde okul servis araç sürücüleri ve öğrencilere yönelik eğitimler veriliyor, araçlar ve sürücüler denetleniyor.

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından okul servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarını önlemek, öğrencilerin güvenli bir trafik ortamında eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmelerini sağlamak maksadıyla; 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla il genelinde sorumluluk bölgesinde bulunan taşımalı eğitimlerde kullanılan okul servis araçlarının "Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği” ve ilgili diğer mevzuatlar doğrultusunda denetimi yapıldı. Kurallara uymayan 21okul servis araç sürücüsüne 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununa istinaden 4.127 TL idari para cezası uygulandı.

Can ve mal kaybı ile sonuçlanan trafik kazalarını önlemeye yönelik olarak okul servis araçlarının denetimlerine aralıksız devam edilecek. Haber okunma sayısı: 123

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR