istek okulları

31 Mayıs 2020 Pazar

PKK sempatizanı Afyon’dan petrol çaldı

pkk-sempatizani-afyondan-petrol-caldi

Afyon’da NATO Petrol Boru Hattı'ndan hırsızlık yapan şahsın evinden PKK/KCK terör örgütünü temsil eden bez parçaları ele geçirildi.
14 Mayıs 2020 Perşembe 23:18

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesi Serban beldesinden geçen NATO Petrol Boru Hattı'nda petrol basıncında düşüş yaşandığı görevli personel tarafından Jandarmaya bildirildi.

Sinanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından olay yerine gidilerek yapılan kontrollerde boru hattına kelepçe ve vana eklemek suretiyle akaryakıt çalındığı tespit edildi.

Afyonkarahisar İI Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT ve Sinanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte yürütülen ortak operasyonda; akaryakıt çalmakta kullanılan kelepçe ve hortumlar üzerinde yapılan detaylı araştırmalar neticesinde, bahse konu malzemeleri üreten İstanbul’da bir firmaya ulaşıldı.

Firmanın, hırsızlıkta kutlanılan malzemeleri, İzmir’in Torbalı İlçesinde bulunan bir toptancı firmasına sattığı bilgisine ulaşıldı. İzmir’in Torbalı ilçesindeki firma ile iletişime geçildi ve malzemelerin T.D. isimli şahıs tarafından satın alındığı tespit edildi.T.D. isimli şüpheli hakkında yapılan araştırmalar sonucunda, şahsın üzerine kayıtlı bulunan 45 D... plakalı kamyonet ile 17 Nisan 2020 tarihinde yanında bulunan kimliği belirsiz 2 şüpheli ile birlikte, İzmir’den Afyonkarahisar’a geldiği ve hırsızlık tarihinden yaklaşık 10 gün sonrasında da Afyonkarahisar şehir merkezinden bahse konu olan hırsızlık olayının gerçekleştiği bölgeye giderek, tekrar İzmir’e döndüğü tespit edildi.

JASAT ekipleri tarafından; şüphelilerin kimlik ve adres tespiti yapılarak 06 Mayıs 2020 tarihinde İzmir’e gidildi.

B.K. isimli şüphelinin evinde yapılan aramalarda PKK/KCK terör örgütünü temsil eden bez parçaları ele geçirildi.

Hırsızlık olayı ile ilgili yakalanan BK. İzmir’den Afyonkarahisar’a getirildi. T.D. ve R.T. isimli şüphelileri arama çalışmalarına devam ediliyor.


    Haber okunma sayısı: 1010

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR