istek okulları

24 Şubat 2020 Pazartesi

Sandıklı’da 25 adrese eşzamanlı operasyon

sandiklida-25-adrese-eszamanli-operasyon

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan teknik takip ve yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Sandıklı ilçesi merkezli operasyon düzenlendi.
15 Ocak 2020 Çarşamba 22:24

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı vatandaşların huzur ve güven ortamında yaşaması için suç ve suçlularla mücadelesine kararlılıkla devam ediyor.

Polis, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal, ticareti, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve uyarıcı madde kullanmak faaliyeti kapsamında; 25 ayrı adresi bastı.

10 Ocak 2020 tarihinde Sandıklı ilçe Jandarma Komutanlığı köy ve mahallelerde ikamet eden 7 şahıs (Jandarma Bölgesi), (17) şahıs (Polis Bölgesi) (1) şahıs Antalya (Polis Bölgesi) olmak üzere toplam 25 ayrı adreste toplam 25 şahsa yönelik eş zamanlı olarak icra edilen arama, el koyma ve gözaltı işlemleri yapıldı.

Arama ve el koyma faaliyetlerinde; 12 gram eroin, 1 adet kurusıkı tabanca, 5 adet uyuşturucu madde kullanımına yarayan aparat, 3 adet av tüfeği ele geçirildi.Daha önce yapılan operasyonlar ve 10 Ocak 2020 tarihinde yapılan operasyonlar sonucunda faaliyetin genelinde; 45 şahsa adli işlem yapıldı. Bu şahıslardan 2'si tutuklanırken, 22'si gözaltına alındı. Adli işlemleri halen devam ediyor.

Daha önce yapılan operasyonlarda yakalanan 21 şahıs adli işlemleri yapılarak serbest bırakıldı. Önceki operasyon ile birlikte toplamda; 126 gram eroin, 30 gram esrar, 1 adet kuru sıkı tabanca, 5 adet uyuşturucu madde kullanımına yarayan aparat ve 3 adet av tüfeği ele geçirildi.

Gözaltına alınan 25 şüpheliden 1'i Cumhuriyet Başsavcılığınca, 5'i Sandıklı ilçe Jandarma Komutanlığında ifadesinin alınmasına müteakip tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu şahıslardan 15'i tutuklanma talebiyle 4'ü adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkemeye sevk edilen 19 şüpheliden 15'i tutuklanırken 4'ü adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkma yasağı verilerek serbest bırakıldı.

    Haber okunma sayısı: 251

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER