istek okulları

26 Şubat 2020 Çarşamba

Tatil dönüşleri başladı! Sürücüler uyarıldı

tatil-donusleri-basladi-suruculer-uyarildi

Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, yola çıkacak araç sürücülerini uyararak, kurallara uymalarını ve aşırı hız yapmamalarını istedi. Yıldız, "Lütfen dikkatli araç kullanın ve kurallara mutlaka uyun" dedi.
25 Ağustos 2018 Cumartesi 20:02

İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Kurban Bayramı sonrası trafik kazalarının en aza indirilmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını hatırlattı. Afyonkarahisar'ın 12 ili birbirine bağlayan karayollarında önemli bir kavşak olduğunu aktaran Müdür Yıldız, özellikle yoğunluğun yaşandığı noktalarda trafik ekiplerinin çalışma yürüttüğüne dikkati çekti.

"Yolların kralı olmaz, kuralı olur" sözünü hatırlatan Yıldız, bayram süresi boyunca 1 milyondan fazla aracın Afyonkarahisar il sınırlarından geçtiğini ve geçmeye devam ettiğini vurguladı.

Yıldız, "Afyonkarahisar'a 12 ilden giriş yolu var. Bunların 7'si ana yoldur. Dolayısıyla ilimiz bayram öncesi ve sonrası önemli bir geçiş noktası durumundadır. Geçen yıl Kurban Bayramı'nda 1 milyondan fazla araç geçmiş" dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü olarak Kurban Bayramı öncesi ve sonrası aldıkları tedbirlerden bahseden Müdür Yıldız, önemli nokta ve kavşaklarda ekip sayılarının artırıldığını, 1100 personelin bayram süresince görev yapacağını duyurdu. Afyonkarahisar'ın karayolu olarak 350 kilometrelik bir ağa sahip olduğunu anlatan Yıldız, her 10 kilometrede bir ekibin olacağını söyledi. Yıldız, şöyle konuştu:

"Sürücülerimiz yollarda önlerine çıkabilecek riskleri hesaplasın. Kurallara uysunlar. Aşırı hız ve hatalı solama yapmasınlar. Hem kendilerini, hem ailelerini ve hem de diğer sürücüleri düşünerek sürücülerimiz araç kullansın. Bayramlar bizim mutlu ve huzurlu günlerimiz. Bu mutluluğumuzu trafik kazaları bozmasın." DHA

 Haber okunma sayısı: 354

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER