CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

134 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

134-bin-ogrenci-karne-heyecani-yasadi

Afyonkarahisar’da, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla 134 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.
10 Haziran 2018 Pazar 18:22

Afyonkarahisar Nurettin Karaman İlkokulunda 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı kapanış programı gerçekleşti. Törene Vali Mustafa Tutulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Deniz Fırat, Milli Eğitim Şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Törende öğrenciler tarafından semazen, halkoyunları gösterileri yapılırken, şiirler okundu, okulda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.

KİTAP OKUYUN

Törende Konuşan Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’da eğitim ve öğretim konusunda çok sayıda etkinlikler yapılan bir yılı geride bırakıldığını söyledi. Tutulmaz, yoğun bir yılın ardından öğrenciler ve velilerin tatili hak ettiğini söyleyerek, “Bugün onlara karnelerini vererek, velilerimizi tebrik ederek eğitim ve öğretim yılını tamamlamış olduk. Tabi ki çok yorucu, meşakkatli uzun süren bir eğitim öğretim yılı geçirdik. Bu süreçte, zaman zaman sıkıntılı, zaman zaman da sevindiğimiz dönemler oldu. Ama genelde baktığımızda bu yıl eğitim ve öğretimin daha hareketli geçtiğini söyleyebiliriz. Bu yıl kitap okumaya özen gösterilen gayret sarf edilen bir yıl oldu. Kitap okuyarak akademik başarı elde edilmesi söz konusu değil. Kitap okumak genel kültürümüzü arttıran, bakış açımızı değiştiren, kendimizi geleceğe yönelik iyi hazırlamamızı sağlıyor. Bundan dolayı kitap okumayı önemsiyoruz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde kitap okuma kampanyalarının faydasını hep birlikte göreceğiz” dedi.

ÜRETİLEN PROJELER KALİTEYİ ARTIRIYORYaklaşık 134 bin öğrencinin Afyonkarahisar’da karne aldığını dile getiren Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilere tatillerinin iyi geçmesini temenni etti. Yalçın, “Yaklaşık bu gün 134 bin öğrencimiz Anaokulundan liseye kadar karne ile buluşuyor ve tatil sevincini yaşıyor. Şimdiden öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyor ve iyi tatiller geçirmelerini temenni ediyorum. Yıl boyunca yapılan tüm etkinlikler. Başta kitap okuma etkinlikleri ve yarışmalarında, bilgi yarışmaları ve münazaralardan, sosyal, kültürel, sportif etkinliklerden yüzlerce hatta binlerce öğrencimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Üretilen projelerle hedefimiz toplumumuzda yeni nitelikli ve kaliteli bireyler yetiştirmektir. İşte bu vesile ile tüm eğitim camiası olarak canla başla gayret ettik. Değerli öğretmenlerim; öğrencilerimiz yıl boyunca bilim, sanat ve kültür alanlarında atılımlar yaparak ülkemizin daha iyi yerlere taşımak için emek sarf edip çaba gösteriyorlarsa bunda mutlaka sizlerin emeği büyüktür” dedi.

GAZETECİLER ÖĞRENCİLERE KARNE DAĞITTI

Konuşmaların ardından sınıflara giren Vali Tutulmaz ve protokol üyeleri, öğrencilere karnelerini dağıttı. Vali tutulmaz, öğrencilere karnesini verirken, tatilde kitap okuma ve tarihi ve kültürel gezi yapmaları konusunda öneride bulundu. Karneleri vali tutulmaz ile birlikte protokol üyeleri verdi. Protokol üyeleri bitince karne dağıtımını programı takip eden basın mensupları yaptı. Anahaber Gazetesi muhabirleri Satılmış Akkaş ve Mustafa Bayer, öğrencilere karne dağıtarak, karne sevincine ortak oldu. Haber okunma sayısı: 238

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyon-bilgi-yarismasina-damga-vurdu

Afyon, Bilgi Yarışmasına damga vurdu

16 Mayıs 2019 Perşembe 17:31
aku-ogrencilerine-mesleki-egitim

AKÜ öğrencilerine mesleki eğitim

15 Mayıs 2019 Çarşamba 19:01
acal-yabanci-misafirlerini-agirladi

AÇAL yabancı misafirlerini ağırladı

08 Mayıs 2019 Çarşamba 18:17

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR