istek okulları

24 Şubat 2020 Pazartesi

Afyon’da yaklaşık 149 bin öğrenci var

afyonda-yaklasik-149-bin-ogrenci-var

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Gün FM’in konuğu oldu. Yalçın programda çalışmalarını anlattı.
24 Aralık 2019 Salı 18:28

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kendin Yap Atölyeleri konusunda açıklamalarda bulunan Yalçın, “Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyemizde öğretmenlerimize Robotis firması tarafından kodlama eğitimleri verildi. Yeni Nesil Eğitim Programı Afyonkarahisar Kendin Yap projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz öğretmenlerimiz, çocuklarımızın çağa ayak uydurmalarına katkıda bulunulacaktır. Bunun yanında faaliyetimiz sonucunda öğretmenlerimiz, dijital eğitim kaynakları ve yöntemleri konusunda bilgi sahibi oldular” diye konuştu.

“İLİMİZDE YAKLAŞIK 149 BİN CİVARINDA ÖĞRENCİ VAR”

İlimizde yaklaşık 149 bin civarında öğrenci, 10 bin civarında öğretmen ve 900’e yakın okul bulunduğunu belirten Yalçın, “Okullarımızda çok güzel uygulamalar yapılıyor. Geçenlerde Hocalar ilçemizde ziyaret ettiğim yatılı bir okulda öğrencilerimiz tarafından örnek bahçeler oluşturulduğunu gördüm. Yazın yaz sebzeleri, kışın kış sebzeleri yetiştiriliyor. Aynı zamanda tavuk ve ördek gibi kümes hayvanlarını besliyorlar. Hem hobi edinmiş oluyorlar hem de tarım konusunda bilgileniyorlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“MERKEZ MESLEK LİSEMİZDE AHŞAP OYUNCAKLAR ÜRETİLİYOR”

Mesleki okullarımızda çok güzel üretimler yapıldığını belirten Yalçın, “Gazi Meslek Lisesi’nde deterjan üretiliyor. Oldukça kaliteli bir ürün. Yine merkez Meslek Lisemizde ahşap oyuncaklar üretiliyor. Birçok okulumuzda TÜBİTAK projeleri yürütülüyor. Bilimle, sanatla, kültürle ilgili çok güzel projelerimiz var” diye konuştu.

Programda okumanın önemine değinen Yalçın, şehitlerimizin isimleriyle okullarımızda kurulan ve açılan kütüphanelerin çok anlamlı olduğunu kaydetti. Haber okunma sayısı: 84

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ilkokulda-geri-donusum-kutuphanesi

İlkokulda Geri Dönüşüm Kütüphanesi

20 Şubat 2020 Perşembe 21:06
2023-egitim-vizyonu-masaya-yatirildi

2023 Eğitim Vizyonu masaya yatırıldı

13 Şubat 2020 Perşembe 20:24
afyona-girne-koleji-geldi

Afyon’a Girne Koleji geldi

24 Ocak 2020 Cuma 20:59
145-bin-889-ogrencinin-karne-sevinci

145 bin 889 öğrencinin karne sevinci

18 Ocak 2020 Cumartesi 21:05