AK PARTİ

22 Şubat 2019 Cuma

Fatih Çetinkaya

AKİL, 21. yüzyıla hazırlanıyor

akil-21-yuzyila-hazirlaniyor

AKİL öğretmenleri Stem ve Robotik Eğitimini başarı ile tamamladı.
27 Haziran 2018 Çarşamba 18:53

Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu tarafından hazırlanan Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen teknik destek kapsamındaki “Stem ve Robotik ile Öğrencilerimizi 21. Yüzyıla Hazırlıyoruz” projesi başarı ile tamamlandı.

YETKİNLİK VE KAPASİTELERİ ARTTIRILIYOR

Proje kapsamında okul öğretmenlerine, okulun STEM laboratuarında 4 gün 8’er saatten toplam 32 saatlik interaktif ve uygulamalı olarak STEM ve Robotik eğitimi verildi. Proje ile öğretmenlerin yetkinlik ve kapasitelerinin arttırılarak, okulda kurulan STEM laboratuarının bütün öğretmen ve öğrenciler tarafından aktif ve bilinçli olarak kullanılması hedeflendi. Ayrıca STEM ve robotik alanlarında öğretmenlerin yetkinliklerini artırmak ve okulda STEM destekli yeni bir öğrenme modelini uygulamak için gerekli olan eğitim boyutu tamamlandı.

KRİTİK BİR ÖNEME SAHİPEğitime katılan ve yoğun bir şekilde çalışan öğretmenlere teşekkür eden Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Akça, “Hızla gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar karşında okulumuz çağın gerektirdiği ihtiyaçlar sunabilmek için kendisini sürekli güncellemek zorundadır. Okulumuzda dijital çağın gerektirdiği STEM modeli için kişisel ve kurumsal dönüşüm şarttır. Yeni kuşaklara katma değeri yüksek beceriler kazandırılması temeline dayanan, bugünün ve geleceğin bilimsel ve teknolojik gelişmelerinin temelini oluşturan STEM kritik bir öneme sahip olarak yeniçağın eğitim dünyasında yer alıyor” dedi.  

İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA ÇALIŞTIK

Akça şunları söyledi: “STEM ve robotik eğitimi, dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alıyor ve giderek daha çok önem kazanıyor. Bu realiteler doğrultusunda bizde önce okulumuzda bir STEM laboratuarı kurduk ve daha sonra proje ile öğretmenlerimizin STEM ve Robotik konusunda uygulamalı eğitim almalarını sağlayarak öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamayı ve kaliteyi artırma anlamında kurumumuzun ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Okulumuzda bu tür çalışmalar aratarak devam edecek.” 
Haber okunma sayısı: 217

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER