istek okulları

27 Ocak 2020 Pazartesi

Her öğrenciye ücretsiz kolej eğitimi

her-ogrenciye-ucretsiz-kolej-egitimi

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk konuk olarak katıldı. Programda Artuk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
02 Ekim 2019 Çarşamba 21:00

Okullarında eğitim ve öğretim masraflarının tamamının devlet tarafından karşılandığını belirten Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk, “Kolejimiz kayıtları merkezi sınav sistemine göre değil doğrudan kolejimize başvuruyla yapılmaktadır. Kolejimizdeki öğretmenlerimiz özel öğretim kurumları tecrübesi ile yetişmiş, alanında uzman, öğretmenliğin gerekliliği olan vasıflara sahip eğitimcilerdir” diye konuştu.

“SPORTİF FAALİYETLERE DE ÖNEM VERİYORUZ”

“Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji ders başarısının yanı sıra öğrencilerin sağlıklı birer birey olarak yetişmesi için sportif faaliyetlere gereken önemi vermektedir” diyen Artuk, “Bu kapsamda gerekli çalışmaları yapan okulumuz karate dalında Avrupa, Balkan ve dünya şampiyonu, bisiklet il birincilikleri, voleybol il birincilikleri, satranç il birincilikleri, eskrim şampiyonlukları, tenis dereceleri elde etmiştir. Kolejimiz 15 bin metrekare alan ve 7 bin 200 metrekare kapalı alan üzerine yapılmış olup öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını sağlayacak spor alanlarına, kantine, alanlara özel son teknoloji atölyelere, yemekhane ve mescit gibi birçok alanı bünyesinde barındırmaktadır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“ÇİFT YABANCI DİL EĞİTİMİ”

Okullarında Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi bölümlerinin bulunduğunu belirten Artuk çift yabancı dil eğitimi uyguladıklarını da sözlerine ekledi. Haber okunma sayısı: 95

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyona-girne-koleji-geldi

Afyon’a Girne Koleji geldi

24 Ocak 2020 Cuma 20:59
145-bin-889-ogrencinin-karne-sevinci

145 bin 889 öğrencinin karne sevinci

18 Ocak 2020 Cumartesi 21:05
beklentiyle-sona-erdi

Beklentiyle sona erdi

17 Ocak 2020 Cuma 19:11
ogretmenlere-eziyetten-ibarettir

Öğretmenlere eziyetten ibarettir

30 Aralık 2019 Pazartesi 18:02