istek okulları

10 Nisan 2020 Cuma

Hibe edilen otobüs ‘Mobil Atölyeye’ dönüştürülüyor

hibe-edilen-otobus-mobil-atolyeye-donusturuluyor

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “Kendin Yap Atölyesi” Ahşap Tasarım Eğitici eğitimlerini ziyaret etti.
26 Şubat 2020 Çarşamba 16:27

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) ‘Afyonkarahisar Kendin Yap’ projesi kapsamında başlatılan “Kendin Yap Atölyesi” Ahşap Tasarım Eğitici Eğitimleri’ni ziyaret etti.

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Mobilya Atölyesinde gerçekleştirilen Eğitici Eğitimleri’ni ziyaret eden Metin Yalçın’a Şube Müdürü Betül Ersöz Özcan ve AR-GE personeli Nursefa Keskin eşlik etti.

Mobil Atölyede eğitmenlik yapabilecek 13 öğretmenin eğitimlerini izleyen Metin Yalçın; “YENEP (Yeni Nesil Eğitim Programı) kapsamında, Afyonkarahisar Belediyesinden hibe olarak alınan otobüs, Mobil Atölyeye dönüştürülerek imkanı olmayan öğrencilere ulaştırılacak ve fırsat eşitliği sağlanacak.

Mobil Atölyede, Robotik Kodlama İstasyonu ve Ahşap Tasarım istasyonu bulunacak. Bu istasyonda çalışabilmesi için öğretmenlere Ahşap Tasarım Eğitici eğitimleri başlatıldı. Ahşap tasarımı ile öğrenciler istasyonda yaş özelliklerine göre tasarımlar yapacaklar. Yapmış oldukları özgün tasarımlar Mobil Ahşap Tasarım İstasyonu’nda ürün olarak ortaya çıkarılacak.Böylece öğrenciler düşüncenin somutlaştırılmış halini görebilecek. Tüketici olmaktan ziyade, üreten bireyler olan öğrenciler kendilerini gerçekleştirmiş olacak. Ayrıca günlük hayatta kullanılacak özgün tasarımlar oluşturarak magnet, anahtarlık, hediyelik eşya, resim çerçevesi gibi birçok üretimi yapılabilecek.

Ziyarette konuşan Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “Değerli öğretmenlerim, 24-28 Şubat tarihlerinde 5 gün 30 saat olarak gerçekleştirilecek eğitimlerde hepinize başarılar diliyor burada edineceğiniz bilgileri katlayarak çoğaltacağınıza inanıyorum. Projede emeği geçen Afyonkarahisar Belediyemize, Zafer Kalkınma Ajansına, firmalara, AR-GE birimimize, eğitmenlere ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret, süreçle ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.
Haber okunma sayısı: 81

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER