Döner Ateşi üst

18 Ocak 2019 Cuma

Öğrencilerden ’Nitelikli Okul’ protestosu

ogrencilerden-nitelikli-okul-protestosu

Ortaöğretim kurumlarına geçiş sisteminin değişmesiyle beraber, sınavla öğrenci alacak liseler belirlendi. Bu liseler arasında Kamil Miras Anadolu Lisesi’nin bulunmaması büyük bir tepkiyle karşılandı.
19 Nisan 2018 Perşembe 20:24

Geçmişinden bugüne büyük başarılara sahip Anadolu Öğretmen Lisesi’nin devamı olan Kamil Miras Anadolu Lisesi hem akademik hem sosyal yönden büyük başarılara sahip ve Afyonkarahisar’ın eğitimine büyük katkı sunuyor. Bugüne kadar pek çok derece çıkardığı gibi liseye girişte de özel olarak istenen bir okul olma özelliği bulunuyor. Son derece yüksek puanlı öğrenciler özellikle Kamil Miras Anadolu Lisesi’nde okumak istiyor.

Anadolu Öğretmen Lisesi ve Kamil Miras Anadolu Lisesi mezunları, öğrencileri, velileri, çocuklarını KMAL’e göndermek isteyen veliler ve tüm Afyonkarahisar halkı KMAL’in “nitelikli okullar” listesine alınmamasına büyük tepki gösteriyor ve konuyu yakından takip ediyorlar. Ve bu eksikliğin giderilerek KMAL’in nitelikli okullar listesine alınmasını istiyorlar. Öğrenciler bugün Anıtpark önünde yeniden “okuyan adam” oldular ve okullarının nitelikli okullar listesine girmesini istediklerini söylediler.

Öğrenciler tek isteklerinin başarılı liselerinin nitelikli okullar listesine alınması olduğu, şuan son derece üzgün olduklarını bunun hem kendileri için hem de aileleri için büyük bir sıkıntı doğurduğunu ifade ettiler. Başta vali olmak üzere yetkilerden okullarının hak ettiği değerlerinin verilmesini, kendilerinin çok uzun bir çalışmadan sonra bu okulu kazandıklarını bu çalışmaların heba olmamasını istediler. Kitap okuyarak duruma tepkilerini gösteren öğrenciler hiçbir tatsızlık yaşanmadan ayrıldılar.

 Haber okunma sayısı: 256

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR