istek okulları

27 Ocak 2020 Pazartesi

Rahmiye Sare Palalı’ya büyük ilgi

rahmiye-sare-palaliya-buyuk-ilgi

Organize Sanayi Bölgesi Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde kayıt sezonu sona erdi. Mezun olan Teknik Kolej öğrencilerinin yüzde 90’ı üniversiteye yerleşti.
25 Ağustos 2019 Pazar 19:12

İlimizin ilk açılan Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren teknik koleji olma ünvanına sahip olan Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Müdürü İbrahim Çakal ve Müdür Yardımcısı ishak Atcı öğrenci kayıtları ve Üniversiteye yerleştirme oranları hakkında bilgiler verdi.

KAYITLARIMIZ TAMAMLANDI

510 öğrencilik kontenjan kayıtlarını kısa sürede tamamladıklarını ifade eden Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Müdürü İbrahim Çakal: “Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji bu sene 9.sınıflarda 510 öğrenciyi alarak kayıtlarını tamamlamıştır. Okulların açılmasına 2 haftadan daha uzun bir süre olmasına rağmen kayıtlarımızı kapattık .”dedi.

KAYITLARIMIZA BÜYÜK BİR TALEP OLDUÖğrenci Velileri tarafından Teknik koleje büyük bir talep olduğunu söyleyen Okul Müdürü Çakal: “Bununla birlikte yeşilyol da bulunan kayıt ofisimize velilerimizin büyük bir talebi oldu. Bundan sonraki gelen kayıtları ek kontenjan adı altın da alabilmeye başladık. Ama şuan da bir kayıt alımı yapmıyoruz. Okulumuza yüksek puanlı yüzde geçmiş yıllarda yüzde 6 dilimden başlayarak öğrenci alımı yapmıştı. Bu sene daha da yüksek puanlı öğrencileri okulumuza kattık. Almış olduğumuz 510 kişilik kayıt sadece 9.sınıflar için olup, dokuzuncu sınıflardaki nakillerimiz bugün itibari ile bitmiştir. Tüm Afyonkarahisar halkına ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

EĞİTİM YÜKÜNÜN YÜZDE 15’Nİ BİZ SIRTLIYORUZ

Afyonkarahisar’ın birçok noktasına servis hizmeti verdiklerinin altını çizen Kolej Müdürü İbrahim Çakal: “510 kişilik öğrenci grubumuz, 30 kişilik sınıflarda eğitim görecek ve okul servisi imkânından faydalanabilecek servisle okula ulaşıp servis ile okuldan ayrılacak. Rakamsal olarak baktığımızda Afyonkarahisar’daki her sekiz öğrenciden bir tanesinin bizim okulumuzda eğitim gördüğünü görmekteyiz. Bu da Afyon’un eğitiminin, neredeyse yüzde on beşlik kısmının yükünü bizlere tek başına sırtlayan bir okul olma ünvanını kazandırıyor. Bu konu da bize inanan, güvenen bütün Afyonkarahisar halkına teşekkür ederiz.” dedi

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYIMIZ ARTTI

Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Müdür Yardımcısı ishak Atcı da Üniversiteye yerleştirme oranları hakkında bilgiler verdi. Atcı Teknik kolej Üniversiteye yerleştirme oranın yüzde 90’ların üzerinde olduğunu ifade etti. Müdür Yardımcısı Atcı : “Geçtiğimiz ilk yılımızın mezunlarından 150 tane üniversiteye hazırlanan öğrencimizin, 125 tanesini üniversiteye yerleştirmenin gururunu yaşamıştık. Bununla beraber üniversiteye devam etmeyi düşünmeyip de lise den çıkar çıkmaz iş sahibi olmak isteyen öğrencilerimizde işe yerleştirme oranı yüzde 92,8’di. Bu yılda bu başarımız devam etti. Hatta geçen yıldan daha fazla olarak toplam da 150 öğrencimizi üniversiteye yerleştirdik.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZ ÇEŞİTLİ BÖLÜMLER KAZANDI

Mühendislik alanlarında Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji öğrencilerinin avantajları olduğu bilgisini de veren Müdür Yardımcısı Atcı:  “Bu 150 öğrencimizin içerisinde harita mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, şehir bölge planlama, bilgisayar mühendisliği, uçak mühendisliği, makine bölümleri, otomotiv bölümleri gibi hem bugünün hem de geleceğin mesleği olarak adlandırdığımız bölümlere öğrencilerimizi yerleştirdik. Yine aşçılık alanlarına yerleşen öğrencilerimizde mevcuttur. Yerel yönetimler, tarım makineleri, biyo medikal cihaz gibi şuan da Afyon’un ve Türkiye’nin ihtiyacı olan tüm bölümlere 150 öğrencimizi yerleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

MÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ BİZLERİ MUTLU EDİYOR

Mühendislik altyapısına sahip öğrenciler yetiştirdiklerini söyleyen teknik kolej Müdür Yardımcısı İshal Atcı: “Özellikle mühendislik kazanan bu öğrencilerimiz bizleri daha da sevindiriyor. Çünkü öğrencimiz bizim okulumuz da elektrik bölümü okuyup, üniversite de de elektrik mühendisliği okuduğu zaman da hayata daha çabuk başlayacağını ve daha kaliteli yerlere geleceğini bilmekteyiz. Son dönemler de devletimizin de meslek okuyan öğrencilerimize üniversiteye giderken verdiği ek puan ve ek kontenjan sayesin de bizim öğrencilerimiz çok daha rahat bir şekilde üniversiteye yerleşiyorlar. Şuan itibari ile 150 öğrencisini üniversiteye yerleştiren çok fazla okul olduğunu düşünmüyoruz. Bu konu da tek olduğumuzun farkındayız” şeklinde konuştu. Haber okunma sayısı: 217

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyona-girne-koleji-geldi

Afyon’a Girne Koleji geldi

24 Ocak 2020 Cuma 20:59
145-bin-889-ogrencinin-karne-sevinci

145 bin 889 öğrencinin karne sevinci

18 Ocak 2020 Cumartesi 21:05
beklentiyle-sona-erdi

Beklentiyle sona erdi

17 Ocak 2020 Cuma 19:11
ogretmenlere-eziyetten-ibarettir

Öğretmenlere eziyetten ibarettir

30 Aralık 2019 Pazartesi 18:02