istek okulları

17 Şubat 2020 Pazartesi

Sandıklı’da Eğitimi Destekleme ve Geliştirme Projesi

sandiklida-egitimi-destekleme-ve-gelistirme-projesi-

Sandıklı Belediyesi, Sandıklı Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte imzalanan protokol kapsamında bir dizi sınav takvimi hazırlandı.
12 Aralık 2019 Perşembe 18:59

Sandıklı Ali Çetinkaya Ortaokulu, Sosyal Yardımlaşma Kulübü tarafından başlatılan proje kapsamında, Sandıklı’daki öğrencilerin sınav stresini atması, tecrübe kazanması, sınavda yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olmaları ile fırsat eşitliğini yakalayabilmeleri adına Sandıklı Belediyesi, Sandıklı Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte imzalanan protokol kapsamında bir dizi sınav takvimi hazırlandı.

İlçede 5. 6. 7. ve 8. Sınıflar için birinci ve ikinci dönemi kapsayacak şekilde sınav takvimi oluşturuldu. Hazırlanan sınavlar tamamen ücretsiz olup Sandıklı Belediyesi tarafından finanse edilecek.

Yapılacak olan sınavlar için Ali Çetinkaya Okul Müdürü Süleyman Çetinkaya’nın odasında atılan imzalar ile hayata geçirilen proje hakkında bir açıklama yapan okul müdürü Süleyman Çetinkaya; “Öğrenci kardeşlerimizin sınav stresini ortadan kaldırmak, maddi olarak zor durumda olan ve çocuklarını böyle deneme sınavlarına tabi tutamayan ailelere destek olabilmek için okulumuz tarafından başlatılan projeye desteklerinden dolayı Sandıklı Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyorum.

Ayrıca bu sınavın öğrencilerimize ücretsiz verilmesini sağlayarak finanse eden, bununla da yetinmeyip, sınavlarda evlatlarımızın kullanacağı kalem, silgi, kalemtraş gibi malzemeleri set halinde kendilerine temin eden Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e ayrıca teşekkür ediyorum. Eğitim ve öğretim camiasından gelen bir eğitimci olarak bizlere her konuda verdiği desteklerden dolayı müteşekkiriz” ifadelerini kullandı. Haber okunma sayısı: 96

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

2023-egitim-vizyonu-masaya-yatirildi

2023 Eğitim Vizyonu masaya yatırıldı

13 Şubat 2020 Perşembe 20:24
afyona-girne-koleji-geldi

Afyon’a Girne Koleji geldi

24 Ocak 2020 Cuma 20:59
145-bin-889-ogrencinin-karne-sevinci

145 bin 889 öğrencinin karne sevinci

18 Ocak 2020 Cumartesi 21:05
beklentiyle-sona-erdi

Beklentiyle sona erdi

17 Ocak 2020 Cuma 19:11