AK PARTİ

22 Şubat 2019 Cuma

Fatih Çetinkaya

Sınava girecekler dikkat!

sinava-girecekler-dikkat

Bu Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi son uyarılar Gün FM’de yayınlanan Gündem programında konuşuldu.
29 Haziran 2018 Cuma 21:44

Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayına Rehberlik Danışmanı Tülay Durgut konuk olarak katıldı.

YKS’ye yaklaşık 2 milyon 300 bin öğrencinin gireceğini söyleyen Rehberlik Danışmanı Tülay Durgut, “Adayların duyguları sınav başarısını ve sonucunu etkiler. Üç duygu sınav öncesi çok önemlidir. Bunlar özgüven, rahat ve huzurlu hissetmek ve umutlu olmaktır” diye konuştu.

“METABOLİZMAMIZ STRESTEN ETKİLENİYOR”

“Olumsuz düşünme sınav kaygısını arttırıyor” diyen Durgut, “Öğrencilerimiz kişisel hedeflerine odaklanmalı. Dikkat ve konsantrasyonlarını sınav anında arttırmalılar. Sınav öncesi beslenme ve uyku düzeni çok önemlidir. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Metabolizmamız stresten etkileniyor. Tam tahıllı besinleri tercih etmelerini öneririm. Sınava girilecek okulun daha önceden görülmesi önemlidir. Sınav kurallarını mutlaka gözden geçirelim. Sınavdan önceki günü evde dinlenerek değerlendirmek önemlidir” diye konuştu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Rehberlik Danışmanı Tülay Durgut Gün FM’in bilgilendirici yayınlarının devamını diledi. Akar ise Durgut’a verdiği bilgiler dolayısıyla teşekkür etti.

Haberin etiketleri:

Sınava girecekler dikkat, Gün FM, YKS


Haber okunma sayısı: 177

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER