Triovista, İstek

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Tatilde kendimizi de sorgulayarak eksikleri gidermeliyiz

tatilde-kendimizi-de-sorgulayarak-eksikleri-gidermeliyiz

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, yarıyıl tatili öncesi hem öğrencilere, hem öğretmenlere hem de velilere hitap eden bir mesaj kalem aldı. Yalçın mesajında: "Birinci kanaat yılında çocuklarımızın aldığı karneler yalnızca öğrencilerimizi değil velileri de değerlendiriyor. Yarıyıl tatili kendimizi ve çocuklarımızı sorgulayarak nerde eksik olduğumuzu tespit etmek için büyük bir fırsat" dedi
18 Ocak 2020 Cumartesi 19:38

9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayan 2019-2020 Eğitim -Öğretim yılı birinci kanaat dönemi sona erdi. 3 Şubat 2020 Pazartesi günü başlayacak olan ikinci kanaat dönemi ise 19 Haziran 2020 Cuma günü sona erecek.

GELİŞİYOR VE DÜNYAMIZI AYDINLATIYORSUNUZ

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrenci, öğretmen ve velileri uyararak şunları söyledi: “Sevgili öğrencilerim, Her biriniz bizim için kıymetli ve özelsiniz. Yetenekleriniz, duygu ve düşüncelerinizle eşsizsiniz ancak öğrendiğiniz yeni bilgilerle donanıyor, her geçen gün gelişiyor ve dünyamızı aydınlatıyorsunuz. Kiminizin içinde gün yüzüne çıkmamış altın madenleri barınıyor. Öğretmenlerinizin dokunuşuyla ışıl ışıl parlıyorsunuz. Kiminiz iyi bir sporcu olmak üzere geliştirirken kendini bir diğeriniz bilim insanı olmak yolunda merak ettiği soruların peşinden koşuyor.

TATİL HEPİNİZ İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATBir dönem boyunca pek çok bilgiler öğrendiniz. Öğrendiklerinizi özümsüyor ve hayatınıza aktarıyorsunuz. Bilgilerimizin hemen başarılarla sonuçlanmadığını görenleriniz üzülmesinler. Bu tatil hepiniz için büyük bir fırsat, sosyal ve kültürel etkinliklere de zaman ayırarak eksiklerinizi kısa zamanda giderebilirsiniz. Düşük notlar sizi yıldırmasın. İkinci kanaat döneminde daha çok çalışarak öğretmenlerinizin ve ailelerimizin desteğiyle başarıları kucaklayabilirsiniz. Tatilde mutlaka sosyal etkinliklere zaman ayırmalı, kitap okumayı da ihmal etmemelisiniz. Hepinizin başarılı olacağınıza yürekten inanıyor, sizlerle gurur duyuyorum.

İÇİNİZDEKİ FIRTINALARI DİNDİRDİ

Değerli Meslektaşlarım, Tertemiz gönüllerin yegâne kahramanlarısınız. Öğrenmenin ve öğretmeninin püf noktalarını ustalıkla tespit ediyorsunuz ve eserleriniz göz kamaştırıyor. Biliyorum bu eserleri ortaya koymak kolay değil. Kendinizi, ailenizi, sevdiklerinizi unuttuğunuz zamanlar oluyor. Gözünde bir damla yaşla yanınıza yaklaşan küçücük çocuklarımızı sevgiyle kucakladınız. Bir damla yaş sizin içinizde fırtınalara neden oldu. Bazen öğrencilerinizin sevinç gözyaşları içinizdeki fırtınaları dindirdi. Velilerimiz çocukları için kapınızı çaldıklarında kapınızı düşünmeden sonuna kadar açtınız, onlara amacınızın çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek olduğunu hissettirdiniz. Akademik başarıların yanı sıra insani değerler kazandırmayı hedefleyerek durmadan çalıştınız. İkinci kanaat dönemi için hazırlıklar yapmaya başladığınızı da görüyor, öğrencilerimizin hayatlarına değer kattığınız için yürekten teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

GELECEĞİMİZİN MİMARI ÇOCUKLARIMIZ

Kıymetli velilerimiz, Birinci kanaat yılında çocuklarımızın aldığı karneler yalnızca öğrencilerimizi değil sizi de değerlendiriyor. Yarıyıl tatili kendimizi ve çocuklarımızı sorgulayarak nerde eksik olduğumuzu tespit etmek için büyük bir fırsat. Çocuğumuzun düşük not almış olması sizi endişeye sürüklemesin. Yarıyıl tatilinde çocuklarımızla daha kaliteli zaman geçirerek onlara destek olabilirsiniz. Empati yaparak onların ne hissettiklerini anlayabilir hatta geçmişte karnelerimizi evimize götürürken neler düşündüğümüzü anımsayabilirsiniz. Öğrencilerimize her alanda kendilerini geliştirmeleri konusunda destek olabilirsiniz. Bazen bir sözcük derinlerinde saklı çok kıymetli hazineleri kolayca ortaya çıkarabilir. Düşük notlar size hazin olayların değil hazinelerin sahibi olduğunuzu unutturmasın. Geleceğimizin mimarı çocuklarımız için yaptığınız her şey için çok teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, sağlıklı ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyorum.” Haber okunma sayısı: 776

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

on-kayit-sureci-basladi

Ön kayıt süreci başladı

06 Ağustos 2020 Perşembe 21:08
akude-28-eylulde-ders-basliyor

AKÜ’de 28 Eylül'de ders başlıyor

05 Ağustos 2020 Çarşamba 19:18
-calismalari-yerinde-inceledi

Çalışmaları yerinde inceledi

28 Temmuz 2020 Salı 22:09
bizlerin-gururu-oldular

Bizlerin gururu oldular

26 Temmuz 2020 Pazar 23:34
-aydogan-emekli-oldu

Aydoğan emekli oldu

26 Temmuz 2020 Pazar 22:59