istek okulları

23 Ocak 2020 Perşembe

Teknik Koleji Mustafa İlarslan’ı ağırladı

teknik-koleji-mustafa-ilarslani-agirladi

Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinin belirli aralıklarla düzenlendiği Kariyer Günlerinin bu sefer ki konuğu AİRBUS Türkiye iş Geliştirme Yöneticisi Mustafa İlarslan oldu.
29 Kasım 2019 Cuma 20:38

Afyonlu olan hemşerimiz Mustafa İlarslan ilk, orta ve lise öğretimini Afyon’da tamamladığını, il birincisi olarak ODTÜ Elektrik – Elektronik Mühendisliğini kazandığını, ardından Mühendis Subaylığına geçtiğini ve şuanda da AİRBUS İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalıştığını öğrencilerle paylaştı.

Kariyer Günü çerçevesinde öğrencilere günümüz ve gelecek teknolojileri hakkında bilgi veren İlarslan, özellikle meslek eğitimi alan öğrencilerin çok önemli olduğunu vurguladı. 2020 yılından itibaren sadece Türkiye’de, havacılık sektörünün 30 Milyar Dolara ulaşacağını vurgulayan İlarslan, bu payın daha da büyümesi gerektiğini vurguladı.

Geçmiş yıllarda dünyanın en büyük şirketlerinin otomobil ve perakende firmalarının olduğunu ancak günümüzde sosyal medya ve yazılım şirketlerinin daha büyük firmalar haline geldiğini belirten İlarslan, öğrencilere “hangi işi yaparsanız yapın en şekilde yapın” diye tavsiyelerde bulundu.

İlarslan, “Günümüzde savunma sanayi Türkiye’de çok iyi bir şekilde gelişmektedir. Günümüz savunma sanayinde üretim yaparken bunun yazılımını yapmakta çok önemlidir. Devrimiz sanayi devri değil artık teknoloji devridir. Sizin gibi gençlerin mutlaka oyun oynaması kadar oyun yazması ve yazılım öğrenmesi de gerekmektedir” dedi.

Sorduğu zorlayıcı sorulara doğru cevap veren RSP Teknik Koleji öğrencilerini hediyelerle ödüllendiren İlarslan’a Batı Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk ve Okul Müdürü İbrahim Çakal günün anısına çiçek takdim ettiler. 


Haber okunma sayısı: 189

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER