CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Üniversite için ter döktüler!

universite-icin-ter-doktuler

Bu yıl ilk defa uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) maratonu, bütün Türkiye'de olduğu gibi Afyonkarahisar’da da heyecanla başladı. İlimizde 53 salonda toplam 16 bin öğrenci ter döktü.
30 Haziran 2018 Cumartesi 18:07

Bu yıl ilk kez uygulanan YKS’nin ilk oturumu olan TYT’ye katılan adaylar arasında kimliğini kaybeden, 15 dakika kuralına takıldığı için salona giremeyen ve ağlayan öğrenciler de oldu.

Küpesini çıkaramayan bir öğrencinin yardımına ise diğer veliler koştu. Bazı veliler de inşaat çalışanlarını gürültü yapmamaları için uyardı.

Adaylar arasında en dikkat çekeni ise, İzmir’de konservatuvar öğrencisi olmak için YKS’ye giren 1938 doğumlu Hasbiye Candemir’di.

Türkiye genelinde bu yıl ilk kez uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ilk defa uygulanıyor.

Sonuçları üniversiteye girişte kullanılacak sınav, farklı görüntülere sahne oldu. Bazı adaylar 1 dakikayla sınavı kaçırdı, bazıları kimliğini kaybettiği için salona alınmadı ve gözyaşlarına boğuldu. Bir öğrenci de sınav öncesi küpe krizi yaşadı. Küpesini çıkaramayan öğrencinin yardımına diğer veliler koştu.

ADAYLARLA OKULDAKİ SAAT TUTMADI

Afyonkarahisar Gazi Mesleki Teknik ve Teknik Anadolu Lisesi’nde salondaki saatin, velilerin saatinden bir dakika ileri olması nedeniyle sınava alımlar durduruldu. Son saniyelerde sınava girme ümidi taşıyan birçok öğrenci okul bahçesinden üzgün ayrılırken, veliler duruma tepki gösterdi. 


Haber okunma sayısı: 429

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyon-bilgi-yarismasina-damga-vurdu

Afyon, Bilgi Yarışmasına damga vurdu

16 Mayıs 2019 Perşembe 17:31
aku-ogrencilerine-mesleki-egitim

AKÜ öğrencilerine mesleki eğitim

15 Mayıs 2019 Çarşamba 19:01
acal-yabanci-misafirlerini-agirladi

AÇAL yabancı misafirlerini ağırladı

08 Mayıs 2019 Çarşamba 18:17

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR