Şehitoğlu tepe

18 Ekim 2017 Çarşamba

ATSO’dan Şirketlere Destek

-atsodan-sirketlere-destek

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, şirketlerin noterde yapılan bazı işlemlerinin artık ATSO’da yapılabileceği kaydedildi.
02 Ağustos 2017 Çarşamba 12:41

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, şirketlerin noterde yapılan bazı işlemlerinin artık ATSO’da yapılabileceği kaydedildi.

Konu ile ilgili ATSO’dan yapılan yazılı açıklamada, hizmetin işlemlerin hızlı bir şekilde verilmesi amacı ile yapıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Daha önce TOBB ve Maliye Bakanlığı tarafından geliştirilen ‘Harç Takip Sistemi’ yazılımı ile vergi daireleri tarafından alınan Ticaret Sicil Harçları odamızdan tahsil edilmeye başlanmıştı. İşlemlerimize bir yenisini daha ekledik. Şirket kuruluş aşamasında sözleşmenin ticaret sicili müdürü huzurunda imzalanmasına ve imza beyannamesinin ticaret sicili müdürlüklerinde düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca yayınlandı. Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğ kapsamında şirket ana sözleşmelerinin onaylatılmasın da noter onayı zorunluluğu kalkmış oldu. Artık şirket kuruluşundaki işlemler noterin dışında odamızda Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde de gerçekleştirilebilecek. Ticaret Sicil Müdürlüğü artık imza beyannamesi ve ana sözleşme tasdiklerini yapabilecek. Yapılan düzenlemelerle birlikte şirket kuruluşlarında yapılan işlem süresi azalmakta ve üyelerimizin iş ve zaman kaybı ortadan kaldırılmaktadır.”

Haberin etiketleri:

ATSO’dan Şirketlere Destek


Haber okunma sayısı: 109

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

halkbanktan-esoba-ziyaret

Halkbank’tan ESOB’a ziyaret

13 Ekim 2017 Cuma 19:33
ihracatci-firmalara-inovasyon-kocu

İhracatçı firmalara İnovasyon koçu

09 Ekim 2017 Pazartesi 19:13
mermer-sanatla-bulusuyor

Mermer sanatla buluşuyor

07 Ekim 2017 Cumartesi 17:27
teknoparka-bekleniyorsunuz

Teknopark’a bekleniyorsunuz

05 Ekim 2017 Perşembe 20:12
girisimci-olabilmek-icin-ter-doktuler-

Girişimci olabilmek için ter döktüler

05 Ekim 2017 Perşembe 18:28
cirak-sayimizi-artirmak-istiyoruz

Çırak sayımızı artırmak istiyoruz

04 Ekim 2017 Çarşamba 20:21