CACTUS

21 Mayıs 2019 Salı

2019 yılında ihracat tavan yapacak

2019-yilinda-ihracat-tavan-yapacak

Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret ederek yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Beşer “Çin’e mermer ve kiraz ihracat yapılacak” derken, Sezen de, “2019 yılında ihracatımız tavan yapacaktır” diye konuştu.
07 Aralık 2018 Cuma 15:49

Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti.

“ÇİN’E MERMER VE KİRAZ İHRACAT YAPILACAK”

Ziyarette iki ülke arasındaki ticaret hacmi ve Afyonkarahisar’dan Çin’e ihraç edilecek ürünlerle ilgili istişarelerde bulunan Beşer, “2019 yılında Çin’e ihraç edilecek ürünler arasında mermer ve kiraz çok önemli bir yer tutuyor. Bununla beraber Türkiye’den de çok önemli ve çok güçlü firmalar derneğimizi destekliyor. Hem Çin, hem de hükümetimiz tarafından desteklenmek derneğimizin gücünü arttırıyor. Bu nokrada görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

“2019 YILINDA İHRACATIMIZ TAVAN YAPACAK”

AK Parti İl Başkanı Sezen ise konuşmasında “AK Parti olarak ihracat ürünlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi konusunda her zaman üreticilerimizin ve işadamlarımızın yanındayız. İthalatı azaltmak ve ihracatı artırmak için yatırımcılarımıza ve ihracatçılarımıza desteğimizi her geçen gün arttırarak, sürdürüyoruz. Bu çerçevede şehrimiz önemli bir ihracat hacmine sahip. Gerek mermeri ile gerek tarımsal ürünleri ile ciddi bir önem arz ediyor. İnşallah 2019 yılında mermer ve kiraz ihracatı tavan yapacaktır” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi. Haber okunma sayısı: 175

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR