Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

Afyon, kendi ayakları üzerinde duran bir il

afyon-kendi-ayaklari-uzerinde-duran-bir-il

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, “Afyonkarahisar, kendi ayaklarının üzerinde duran illerimizden bir tanesi. Tarımı var, sanayisi var; imkânları iyi” dedi.
21 Aralık 2019 Cumartesi 19:42

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Ticaret Bakanlığı’nın bir programı için Afyonkarahisar’a gelen Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti. Uçarmak’ın ziyaretinde Tüketicinin Korunması Genel Müdürü Ahmet Erdal, Genel Müdür Yardımcısı Avni Dilber, Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer hazır bulundu. Uçarmak, ziyarette ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker ve Yönetim Kurulu Üyesi Akif İşbilir ile görüş alışverişinde bulundu.

AFYON, KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURUYOR

Ziyarette kısa bir değerlendirme yapan Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, “Ben bugün başka bir vesile ile Afyonkarahisar’a geldim. Valiliğimize, Ticaret ve Sanayi Odamıza, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimize uğramam gerektiğini düşündüm. Afyonkarahisar, kendi ayaklarının üzerinde duran illerimizden bir tanesi. Tarımı var, sanayisi var; imkânları iyi. Allah’ın verdiği termal gibi önemli bir nimet de var, termal de turizmi yönlendiriyor. Sayın Başkanımız da burada iyi hizmetler veriyor” dedi.İHRACATI VE EKONOMİMİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sayın Bakanımız, ikinci defa odamıza geliyor. Çin’den gelen bir heyetle bir program daha yapmıştık. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu da katılmıştı, güzel bir program olmuştu. Sizi ikinci defa ağırlama şerefine nail olduk. Bizi ziyaret ettiğiniz için çok memnun olduk. Biz, ihracatımızı artırmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra işadamlarımızın yatırımlarını ve ekonomimizi geliştirme yönünde de çalışmalarımız var. Ümit ediyorum ki Afyonkarahisar, daha iyi yerlere gelecektir” şeklinde konuştu.

“ŞAHSIM VE MECLİSİM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci de “Sayın Bakanım, odamıza hoşgeldiniz. Ziyaretiniz dolayısıyla şahsım ve Meclisim adına size çok teşekkür ediyorum. Şehrimiz ve ülkemiz için kıymetli değerlendirmelerinizi dinleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından Merdivenci ve Serteser, Uçarmak’a mermer vazo ve saat takdim etti.   


Haber okunma sayısı: 371

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR