Triovista, İstek

07 Ağustos 2020 Cuma

Angarya olarak değerlendirmeyelim

angarya-olarak-degerlendirmeyelim

SMMMO Başkanı Serhat Gümüş, “2022 yılında Maliye Bakanlığının uygulaması ile kamu kuruluşları yüzde 90 e-uygulamaya geçecek. Bu süreci angarya olarak değerlendirmeyip kurumsal yapılar oluşturarak, uzmanlaşarak tamamlayacağız” dedi.
21 Aralık 2019 Cumartesi 19:05

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından Bolvadin ve Emirdağ’da e-muhasebe ve uygulamaları hakkında eğitim semineri verildi.

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının eğitim seminerleri kapsamında Bolvadin ile Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odalarının ev sahipliği ile TÜRMOB eğitmeni Nedim Boz tarafından üyelere ve mükelleflere yönelik e-defter, e-arşiv, e-irsali ve e-muhasebe uygulamaları hakkında eğitim semineri düzenlendi.

E-FATURA, E-İRSALİYE, E-MUHASEBE UYGULAMALARI

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serhat Gümüş, seminerin açılışında yaptığı konuşmada; “01.01.2020’de e arşiv, e-fatura, e-irsaliye, e-muhasebe uygulamalarının çalışma hayatına girmesiyle birlikte bu kapsamda oda üyelerimize ve mükelleflere bu konu hakkında TÜRMOB tarafından alanında uzman eğitmenler tarafından Ticaret ve Sanayi Odaları ev sahipliğinde bilgilendirme seminerleri düzenlenmektedir. İlk seminerimizi Dinar ve Sandıklı Ticaret Odalarında verdikten sonra ikinci seminerimizi Bolvadin ve Emirdağ ilçelerinde Ticaret ve Sanayi Odalarının ev sahipliğinde yapmış bulunmaktayız. Bu gün e-uygulamalar ile ilgili bir eğitimimiz olacak” dedi.

KAMU KURULUŞLARI YÜZDE 90 E-UYGULAMAYA GEÇECEK

Gümüş şunları söyledi: “Dijitalleşme ile birlikte artık defter tutan, kayıt tutan değil, firmaların güvenilir işletme danışmanı olan danışmanlık alanlarında hizmetler veriyoruz ve vermeye devam ediyoruz. 2022 yılında Maliye Bakanlığının uygulaması ile kamu kuruluşları yüzde 90 e-uygulamaya geçecek. Sevgili meslektaşlarım bu süreci el birliği ile aşacağız. Dünya var oldukça muhasebe mesleği bitmeyecek. Bir dönüşüm süreci yaşanıyor. Dijitalleşmeyle beraber bilgi akışı anlık olmaya başladı. Bu süreci angarya olarak değerlendirmeyip kurumsal yapılar oluşturarak, uzmanlaşarak tamamlayacağız. Çünkü devletin ve kamunun ihtiyaçları değişiyor. Bu işin temeli devamlı eğitimlerdir." 
Haber okunma sayısı: 239

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyonun-ihracat-rakamlari

Afyon’un ihracat rakamları

05 Ağustos 2020 Çarşamba 20:48
ihracatta-pandeminin-izleri-silindi

İhracatta pandeminin izleri silindi

04 Ağustos 2020 Salı 22:52
acilislara-katildilar

Açılışlara katıldılar

23 Temmuz 2020 Perşembe 18:43
-emirdag-osb-yatirima-doymuyor

Emirdağ OSB yatırıma doymuyor

22 Temmuz 2020 Çarşamba 22:04