Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

ATSO Meclisi toplandı

atso-meclisi-toplandi-

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi 2019 yılının son toplantısı, Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde yapıldı.
27 Aralık 2019 Cuma 19:54

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Odamızın Bilgisayar Telekomünikasyon Hizmetleri ile iştigal eden 22. Meslek Komitemizden üyemiz Sayın Mehmet Özer’in yerine Sayın İbrahim Sömer Meclis Üyemiz olmuştur. Sayın Özer’e, yaptığı çalışmalar dolayısıyla teşekkür eder; Sayın Sömer’e başarılar dilerim” dedi.

Açılış konuşmasında ATSO faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Merdivenci, “İş dünyası olarak, bu yıl, ekonomimizde 2018 yılından kalan sorunlarla mücadele ettik; bazı sorunlara çözüm bulduk; bazı sorunların da çözüme kavuşması için girişimler yaptık. Odamız, Meslek Komiteleri’nin verimli çalışması ile birlikte sorunlara müdahale eden, gerekli mercilere çözüm önerilerini ileten, bu anlamda görüşleri merak ve takip edilen bir Oda hâline geldi.

Meclisimiz ve Yönetim Kurulumuz, tam bir uyum içinde çalışarak, ‘İlimize bir yatırım daha nasıl gelir’, ‘Bir üreticimizin daha işi nasıl kolaylaşır’ düşüncesiyle hareket etmiştir. Bu yoğun gayretlerinden dolayı özellikle Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser’e, şahsım ve Meclisim adına teşekkür ediyorum. Son dönemde Odamız’ı ziyaret eden Irak’ın Türkiye Büyükelçisi Hasan El Cenabi ile Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Sezai Uçarmak’a da sektörlerimizde yaşanan sıkıntıları doğrudan anlatma imkânımız oldu” dedi.

Ekonomideki güncel gelişmeleri de yorumlayan Merdivenci, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yılın son Para Politikası Kurulu toplantısında da politika faizini 2 puan düşürmüştü. Böylelikle son 6 ayda faizler yarı yarıya düşmüş oldu.Faiz indiriminin elbette olumlu yansımaları olacaktır; ancak üretimin daha fazla teşvik edilmesi gerekmektedir. Üretimin artması, beraberinde istihdamın da artması anlamına gelecek, böylece bir önceki Meclis toplantımızda gündeme getirdiğimiz işsizlik sorununun çözümü için de fırsat doğmuş olacaktır” şeklinde konuştu.

Meclis toplantısında Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin bir sunum yapılacağını hatırlatan Merdivenci, “Son dönemde hepimizi ilgilendiren bir konu olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gündemdedir. Biz Oda olarak, Afyon Eğitim Vakfı ile işbirliği içinde, konu hakkında bir seminer düzenlemiştik; fakat siz kıymetli Meclis Üyelerimizin de bu konuda daha çok bilgiye sahip olması gerektiğini düşündük. Bu çerçevede Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan Sayın Yasin Rengin, açılış konuşmamızdan sonra size bir sunum yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Merdivenci, açılış konuşmasına şu ifadelerle devam etti:

“Yarın (bugün) İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83’üncü yıldönümü. Mehmet Akif Ersoy’u ve başta Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum.

Önümüzdeki hafta yeni bir yıl başlıyor. 2020 yılının sizler ve aileniz için mutluluk getirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık için huzur ve barışa vesile olmasını diliyor; yeni yılınızı şimdiden kutluyorum.

Toplantımızın seminer bölümüne geçmeden önce, iki teşekkür plaketi vereceğiz:

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mermer büstünü hazırlayıp Odamıza hediye eden Sayın Hüseyin Tokman’a; Hizmet Binamızda yer alan mescidin ahşap dekorasyonunu bedelsiz yaparak odamıza katkı sağlayan Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Fatih Şapcı’ya teşekkür ediyoruz.”

Merdivenci, açılış konuşmasının ardından ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Şapcı ve iş insanı Hüseyin Tokman’ı plaketlerini almak üzere kürsüye davet etti. Şapcı ve Tokman’a plaketlerini, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser takdim etti.

Plaket töreninin akabinde ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan Yasin Rengin’i salona davet etti. Rengin, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Toplantının bu bölümünde ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Albay, Meclis Üyeleri Ahmet Hikmet Dönerkaya, Bülent Saygı, Hüseyin Şehitoğlu, İbrahim Sömer, Mustafa Özer ve Orhan Çetingül, Kanun’un uygulanışı hakkında soru ve görüşlerini dile getirdi

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, konu hakkındaki soruların cevaplanmasının ardından Yasin Rengin’e teşekkür ederek toplantının ikinci gündem maddesine geçti.

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2019’un Kasım ayı karar özetleri oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2019’un Kasım ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının dört ilâ onuncu gündem maddeleri arasında ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Meclis üyelerini bilgilendirdi.

Toplantının dördüncü gündem maddesinde 2020 yılı Olağan Meclis Toplantı Tarihleri oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantının beşinci gündem maddesinde 2020 yılı Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidat Tarifesi oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının altıncı gündem maddesinde 2020 yılı Hizmetler Karşılığı Alınacak Ücret Tarifesi, oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının yedinci gündem maddesinde 2020 yılı Tahmini Gelir Gider Bütçeleri, oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının sekizinci gündem maddesinde Bütçe Talimatnamesi oybirliğiyle onaylandı.

Toplantının dokuzuncu gündem maddesinde 2020 yılında Ödenecek Net Harcırah Cetveli oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının onuncu gündem maddesinde Oda Personeli Kadro Cetveli oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının on birinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Albay, Yönetim Kurulu’nun Kasım-Aralık 2019 Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Albay’ın ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının son gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler”de Meclis Üyeleri Cemil Uluışık, İbrahim Sömer ve Mustafa Kocaşaban söz alarak görüşlerini dile getirdi.

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, toplantıya katılan tüm Meclis Üyeleri’ne teşekkür ederek yılın son Meclis oturumu kapattı. 
Haber okunma sayısı: 153

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR