KOLAYLI YENİ

23 Temmuz 2018 Pazartesi

Çimento Fabrikasından istihdama katkı

cimento-fabrikasindan-istihdama-katki

Afyon Çimento Fabrikası İşbaşı Eğitim Programıyla istihdama katkı sağlamaya devam ediyor.
21 Temmuz 2017 Cuma 18:47

İŞKUR tarafından düzenlenen ‘İşbaşı Eğitim Programı’ ile Afyon Çimento Sanayi Türk Anonim Şirketi, 2013 yılından bu yana kendi bünyesinde hem kurs açıyor hem de mezun olan kursiyerleri iş sahibi yapıyor.

Afyon Çimento, İşbaşı Eğitim Programı’na dâhil olduğu günden bu yana 118 kursiyeri mezun etmenin yanında, kursiyerlerin yüzde 98’ini de kurs süresi tamamlandıktan sonra iş sahibi yaptı. Şirket, 2017 yılında da büyüme hedefleri doğrultusunda yeni kurslar açarak kapasitesini artırmayı planlıyor.

Afyon Çimento bünyesindeki ’İşbaşı Eğitim Programı’na 18-35 yaş aralığında meslek lisesi ilgili bölümlerinden mezun öğrenmeye açık ve meslek edinmek isteyen kişiler katılırken şu an 13 kişilik Çimento Üretim Elemanı Kursu Afyon Çimento tesislerinde devam ediyor. Kursiyerleri yerinde ziyaret eden İŞKUR İl Müdürü V. Ahmet Karakaya işbaşı eğitim programı hakkında da bilgilendirmeler de bulundu.

Fabrika Direktörü Erdem Gökkuş bu şekilde kursiyerleri daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını işbaşı eğitim programlarından memnun olduklarını belirterek iyi niyet ve temennilerle ziyaret sonlandırıldı.

 Haber okunma sayısı: 944

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER