CACTUS

21 Mayıs 2019 Salı

Dev yatırımda SAYIN AŞ imzası

dev-yatirimda-sayin-as-imzasi

Mısırlı Firma El‐Alfy'ın ülkemize Mermer Sektöründe, Blue Sky firması adı ile gerçekleştireceği yatırımlarda Sayın AŞ. imzası bulunuyor.
27 Kasım 2018 Salı 22:03

Yapılan dev yatırımla ilgili Sayın A:Ş’den yapılan açıklamada şunlar belirtildi: “Büyük projelerde yatırımcıların tercihi olan SAYIN A.Ş., Yönetim Kurulu Başkanlığını Tarek Moustafa EL ALFY’nin yaptığı, Aliminyum, Cam, Paslanmaz Çelik, Ahşap işleri ve Mermer sektöründe faaliyet gösteren Mısırlı Firma ElAlfy'ın ülkemize Mermer Sektöründe Blue Sky firması adı ile gerçekleştireceği yatırımlar kapsamında Çine/AYDIN’ a yapılan mermer fabrikasının yapım işinde de yatırımcı firmanın tercihine muassar oldu. Fabrika yapımı ile ilgili sözleşme 2018 yılı Şubat ayında SAYIN A.Ş. ile Blue Sky firması arasında imza altına alındı.

Sözleşmenin imzalanması ile birlikte firmanın Aydın’da yapılan 3.000 m2 kapalı alana sahip ve bünyesinde 50 personel istihdam edilecek olan mermer fabrikasının imalat ve montajına SAYIN A.Ş. tarafından başlandı. 2018 yılı Ağustos ayı içerisinde imalat ve montaj çalışmaları tamamlanarak fabrika yatırımcı firmaya teslim edildi.

Yatırımcı firma ilk fabrikanın teslimini müteakip yapılan işlerden memnuniyetinin göstergesi olarak Dinar ilçesinde yapacağı 21.000 m2kapalı alana sahip, yatırım değeri yaklaşık 20 Milyon Dolar olan ve bünyesinde 500 personel çalıştırılacak diğer mermer fabrikasının yapım sözleşmesini de SAYIN A.Ş. ile 2018 yılı Kasım ayı içerisinde imzaladı.

Sözleşmenin imzalanmasını müteakip fabrikanın imalat ve montaj çalışmalarına SAYIN A.Ş. tarafından süratle başlanırken 2019 yılı Eylül ayı içinde imalat ve montaj çalışmaları tamamlanarak yatırımcı firmaya teslim edilecek.

Bölgemizin lokomotif sektörlerinden biri olan mermercilik sektörüne yapılan bu yatırımlar, global ve ülke ekonomisinde yaşanan dalgalanmaların bölge ekonomisinde meydana getirdiği kayıpları biraz olsun telafi edecek ve bölge ekonomisine bir nefes aldıracak.

Sürekli olarak bölgesinde sayılı projelere imza atmanın gururunu yaşayan SAYIN A.Ş. için 2018 yılı ana iş kollarında sürdürülebilir büyümenin devam ettiği, bir yandan da sürekli olarak yeni iş fırsatlarının realize edildiği, faaliyette bulunulan sektörlerde bölgesindeki toplumsal refaha katkıda bulunduğu bir yıl oldu. 2019 yılında da SAYIN A.Ş. planlarını tüm koşulları göz önüne alarak yapmaya ve uygulamaya devam edecek.” Haber okunma sayısı: 171

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR