istek okulları

03 Nisan 2020 Cuma

Devlet desteklerinden nasıl haberdar olursunuz?

devlet-desteklerinden-nasil-haberdar-olursunuz

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İş Kurma ve Geliştirme Uzmanı Resul Sündük ve Dış Ticaret Uzmanı Ayşegül Peynircioğlu konuk olarak katıldı. Sündük ve Peynircioğlu ihracat ve destekler konusunda değerlendirmede bulundular.
24 Şubat 2020 Pazartesi 17:40

İhracat yapan firmaların kendilerine müracaat ettiğini kaydeden Dış Ticaret Uzmanı Ayşegül Peynircioğlu, “İhracat yapan firmalar bize geliyor ve ihracat gelirini daha çok arttırmak için bizden pazar araştırmamızı, firma istihbaratı yapmamızı isteyebiliyor. Bizler de firmalar için doğru stratejileri ve doğru adımları uygulayarak müşterilerimize yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

“Haberdar olmayanlar bizlerden bilgi alabilirler”

KOSGEB ve Ticaret Bakanlığı gibi birçok kurumun firmalara destekleri bulunduğunu belirten İş Kurma ve Geliştirme Uzmanı Resul Sündük, “Firmalarımız verilen destekleri takip etmeli. Bu konuda kendileri haberdar olmayanlar bizlerden bilgi alabilirler. Yurt içi fuar desteği, yurt dışı iş gezisi desteği, belgelendirme desteği, yurt dışı pazar destek programı gibi birçok destek başlığı bulunuyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

İhracata ilişkin önemli konu başlıklarının konuşulduğu Gündem programı yaklaşık bir saat sürdü. Haber okunma sayısı: 188

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER