istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

ESOB ne işe yarar?

esob-ne-ise-yarar

Sandıklı Yeni Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçek yaptığı açıklamada Afyonkarahisar Esnaf Odalar Birliği Başkanı Abdulkadir Konak’ı esnafa destek olmaya çağırdı. Çiçek yaptığı açıklamada, esnafın Odalar Birliğine bugünlerde ihtiyacı olduğunu söyledi.
04 Nisan 2020 Cumartesi 21:41

Çiçek şunları söyledi; ”Tüm dünyanın büyük bir sınavdan geçtiği şu zamanlarda bizler esnaf olarak bir birliktelik oluşturmamız lazım çünkü o kadar büyük bir sınavdan geçiyoruzki (şuan bu sınavın başındayız) ilerki zamanlarda çok muhtaç duruma düşecek bir çok esnaf arkadaşımız var. Cumhurbaşkanımız bir yardım kampanyası başlattı. Biz de bunun bir benzerini Afyon esnafı için başlatmamız lazım.Bugün berberlerimiz, kahvecimiz, minibüscümüz vb. bir çok arkadaşın işleri kapandı.

Zamanla evine, çocuğuna, çoluğuna ekmek götüremeyecek dereceye gelecek, hatta gelenlerde vardır. Ama biz öyle bir milletiz ki bu muhtaçlığımızı kimseye söyleyemeyiz.

Şimdi diyeceksiniz ki bizim bir birlik oluşturmamıza gerek yok bu esnafın başında bir Afyon Esnaf Odalar Birliği (AESOB) zaten var.

Bende size şu cevabı vereceğim;1-      Evet resmiyette var ama sahada yok, bu virüs meselesinden dolayı kendi çalışma saatlerini 10.00-15.00 arası yapıp kendini tatil moduna çevirmiş birlik mi? Diyecem.

2- “Sahaya inip esnafın sorunlarını soran birlik mi var?” diyeceğim.

3-Oda başkanlarıyla iletişime geçip ihtiyaç sahibi esnaflarınız varmı diyen bir birlikmi var diyeceğim.

4- tüm esnafımızın dezenfekten, maske ve eldiven ihtiyacı var bunu bile karşılamayan birlikmi diyeceğim.

5- odalarımızın kendi bütçeleri dahilinde esnafa yardımcı olmaya çalıştığı aşikar ama yetişemediği yerde yardımcı olmayan birlikmi diyeceğim.

6-birliğin parasının olduğunu yakın zamanda 20 bin esnafın hakkıda olan organizedeki yeri 5 milyona sattığını hepiniz çok iyi biliyorsunuz böyle bir parayı böyle bir zamanda esnafa dağıtmayan veya dezenfekten ihtiyaçlarını görmeyen birlikmi diyeceğim.

7- şu süreçte sadece devletimizin çıkardığı genelgeleri bize göndermekle mükellef başka bir işe yaramayan birlikmi diyeceğim.

8- gelen 5 milyon paradan önce altına mersedes alıp hıdırlıkta keyif yapan birlikmi diyecem.

9- yönetimden birisinin biz o parayı çatır çatır yiyoruz diyen birlikmi diyeceğim.

10- hangi bir odanın veya esnafın yerel yönetimlerle veya başka birimlerle olan sıkıntısını çözmek için sahaya inmeyen birlikmi diyeceğim.

DİYECEK ÇOK ŞEY VARDA AMA YUNUS EMRENİN DEDİĞİ GİBİ “SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL”

Şimdi özellikle bazı oda başkanlarıma sesleniyorum sosyal medyada herkes dürüst herkes adam herkes gururlu herkes yardımsever herkes adam.

Bizler bu esnafın temsilcisiyiz gerekeni yapalım ya bu birliği sahaya bu zamanda indirin yada bindirin bunun vebalide günahı da sizin üzerinizde böyle bir zamanda esnafının yanında olmayan birliği ben kabul etmiyorum. Haber okunma sayısı: 1461

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

mermer-tasarim-yarismasi-

Mermer Tasarım Yarışması

04 Haziran 2020 Perşembe 18:58
covid-19-etkilese-de-793-milyon-dolarlik-ihracat

Covid 19 etkilese de 793 milyon dolarlık ihracat

03 Haziran 2020 Çarşamba 20:56
shoedex-2020ye-yogun-ilgi

Shoedex 2020’ye yoğun ilgi

03 Haziran 2020 Çarşamba 20:49

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR