CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

Geleceğimizden ümitliyiz

gelecegimizden-umitliyiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Bankalar Birliği tarafından Ankara’da düzenlenen Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’na yoğun katılım sağlandı.
02 Şubat 2019 Cumartesi 18:07

Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı, Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) adına yoğun bir katılım sağlandı. ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hayrettin Güzbey, Hacı Sait Evrenkaya ve Ahmet Anlıak, ATSO Meclis Üyeleri Halit Özutku, Mustafa Hancıoğlu, Fatih Mühsürler, 8. Meslek Komitesi (Ağaç ve Ağaç Ürünleri İmalat ve Satıcıları) Başkanı Davut Okyar, 28. Meslek Komitesi (Yaş Meyve Sebze Üretim ve Pazarlama) Başkanı Mehmet Ali Derer, 26. Meslek Komitesi (Emlakçılık Faaliyetleri) Başkanı Halil Koru, Meslek Komiteleri’ndeki üyeler Necat Özkan, Ertan Özkara, Selahattin Öztürk, Ali Eroğlu, ATSO Üyeleri Kadir Ayvalı, Mehmet Büyükkebabçı, Levent Alpata, Harun Arslan, Tuğba Vurgun, Hanım Tuba Yumuk iştirak etti.

ÇÖZÜM YOLLARI GELİŞTİRİLİYOR

Toplantı öncesinde basın yapılan basın açıklamasında, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül de hazır bulundu. Basın açıklamasında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın toplantıların iki tarafın birbirini anlaması ve çözüm yolları geliştirmesi açısından büyük fayda sağladığına işaret ettiler.

GELECECEĞİMİZDEN ÜMİTLİYİZTOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Tarihimizde bir ilki yapıyoruz. Reel ve finans sektörü hep beraber Anadolu'yu dolaştık. Aslında bu bizim, birbirimizin ayrılmaz bütünü olduğumuzun en güzel somut göstergesiydi" diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, "Türk özel sektörü olarak biz geleceğimizden ümitliyiz. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak. Çıkarken biraz zorlanırız, inerken hızlanırız. Şimdi bankalarımız ve hükümetimizin destekleriyle beraber bu sıkıntılı dönemi aşma noktasına geldik. Bundan sonra inşallah önümüz daha açık olacak. Biz ülkemize güveniyoruz, gelecekte ülkemiz bugünkünden daha iyi olacak." değerlendirmesinde bulundu.

GÜÇLÜ BİR DENGELENME VAR

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ise açıklamasında, "Makro göstergelerde güçlü bir dengelenme var. Öncü göstergeler de baharın gelmekte olduğunu müjdeliyor" ifadesini kullandı.

Aydın, piyasaların sakinleştiğini, her şeyin beklentiler doğrultusunda olduğunu söyledi. Faiz oranlarının düştüğüne, döviz kurunun daha stabil seyrettiğine işaret eden Aydın, şu ifadeleri kullandı:

"Enflasyon beklenenden daha iyi bir durumda. Makro göstergelerde güçlü bir dengelenme var. Bütçede, cari açıkta bunların hepsini görüyoruz. Bunlar, gerek reel sektöre gerek bize daha iyi bir faaliyet ortamının olduğunu gösteriyor. Daha iyi bir faaliyet ortamında öncü göstergeler de baharın gelmekte olduğunu müjdeliyor. Reel sektör ve onu desteklemek için bankacılık sektörü baharın ivedice gelmesi için dün olduğu gibi bugün ve yarın da üzerine düşeni yapacaktır. Bankacılık sektörü güçlüdür, deneyimlidir. Bunu Türkiye'yi büyütenlerle paylaşmaktan haz ve mutluluk duyuyoruz."

SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ DİLE GETİRDİLER

Basın açıklamasının ardından toplantı, Oda ve Borsa yöneticileri ile sektör temsilcilerinin yer aldığı salonda gerçekleştirildi. Toplantıda ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey, ATSO Meclis Üyesi Fatih Mühsürler, ATSO 8. Meslek Komitesi Başkanı Davut Okyar ve ATSO 26. Meslek Komitesi Başkanı Halil Koru söz alarak kendi sektörlerinde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi. 


Haber okunma sayısı: 256

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER