CACTUS

20 Haziran 2019 Perşembe

Gökbey, göğsümüzü kabarttı

gokbey-gogsumuzu-kabartti

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla önemli mesajlar verdi.
13 Aralık 2018 Perşembe 18:48

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla açıklama yaptı. Serteser, “Ülkemizde üretilen mamullerin öncelikli olarak tüketilmesi, sahip olunan milli servetin tasarruflu kullanılması hedefi ile kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, yerli üretim hakkında farkındalığı artırıcı bir işleve sahiptir. Tüketicinin yerli malı ürünü bilmesi ve kullanması, ekonominin gelişmesi için önemlidir. Bu bakımdan Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı Yerli Üretim logosu uygulaması da olumlu bir adımdır” dedi.

GÖKBEY GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

Yerli üretim ve buna bağlı olarak gelişecek tüketim bilincinin önemine dikkat çeken Serteser, “Ülkemiz, savunma sanayisinde yaptığı hamlelerle bu alandaki yarışta var olduğunu göstermiştir. Bu sektörün önde gelen ülkelerinin bize savunma sistemlerini aktarmaktaki isteksizlikleri, ülkemizin üretime yönelmesi ile sonuçlanan örnek bir başarıya dönüşmüştür. Son olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı genel maksatlı helikopterimiz Gökbey, yerli ve milli üretimimizin geldiği noktayı da göstermiş ve göğsümüzü kabartmıştır” ifadelerini kullandı.

AFYON’DA BİRÇOK ÜRÜN VARAfyonkarahisar’ın yerli üretimde başarılı bir il olduğunu vurgulayan Serteser, “Afyonkarahisar’da mermer, mermer makinesi yapımı, konveyör bant, mutfak gereçleri gibi sanayi üretimi ile ihracata ve ekonomiye katkı sağlayan sektörlerimiz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yumurta üretiminde öncü olan ilimiz, sektörün borsası konumundadır. Coğrafi İşaretleri Odamız tarafından tescillenen sucuk, pastırma, kaymak ile gıda sektöründe önemli bir konumdadır. Bunun yanı sıra ilimizdeki diğer kurum ve kuruluşlar tarafından Coğrafi İşaret tescili alınan ev ekmeği ve vişne, tescil başvuruları yapılan lokum, kaymaklı ekmek kadayıfı ve kiraz da ilimizdeki üretimin kalitesi bakımından örnektir. İlimiz, patates üretiminde de Türkiye genelinde ilk 5’te yer almaktadır. Ayrıca ilimizde üretilen haşhaş ilaç sanayisinin; çiftçilerimizin önemli bir gelir kapısı olan şeker pancarı da şeker sektörünün hammaddesidir” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ PROJESİ’NE TAM DESTEK

Serteser, ATSO’nun her zaman yerli ve milli üretimin yanında olduğunu hatırlattığı açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

“Ekonomideki cari açığın temel sebepleri arasında enerji ve otomotiv sektöründeki dışa bağımlılık gösterilmektedir. Biz de Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda örnek teşkil etmesi bakımından güneş enerjisinden hizmet binamız için gerekli elektriği üretiyoruz. Yine hizmet binamızın ısınmasını, Afyonumuz’un kaynağı olan jeotermal ile sağlıyoruz. Yöneticilerimiz ve çalışanlarımız kaynakları tasarruflu kullanmakta bilinçli hareket ediyor. Bütün bunların yanında, Türkiye’nin Otomobili Projesi’ni de Oda olarak destekliyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz’in Yönetim Kurulu Başkanı Sayın RifatHisarcıklıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) A.Ş.’nin planlanan takvimde, ülkemiz için en iyi üretimi yapacağına inancımız tamdır. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Haber okunma sayısı: 163

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

atso-cin-heyetiyle-toplanti-yapti

ATSO, Çin heyetiyle toplantı yaptı

19 Haziran 2019 Çarşamba 20:05
ihracat-sampiyonlarina-odul-yagmuru

İhracat şampiyonlarına ödül yağmuru

19 Haziran 2019 Çarşamba 19:48
mermer-ihracatcilari-odullerini-aldi

Mermer ihracatçıları ödüllerini aldı

17 Haziran 2019 Pazartesi 21:41
proje-hazirlama-egitimi-verildi

Proje hazırlama eğitimi verildi

13 Haziran 2019 Perşembe 18:52
dinarda-emlak-piyasasi-durdu

Dinar’da emlak piyasası durdu

10 Haziran 2019 Pazartesi 20:08

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR