CACTUS YENİ

22 Eylül 2019 Pazar

İhracatçılar, 2018 yılında fuardan fuara koşacak

ihracatcilar-2018-yilinda-fuardan-fuara-kosacak

Doğaltaş sektöründe dünyanın en büyük buluşması olan ve Türk doğaltaş sektörünün en büyük ihraç pazarı Çin’in Xiamen şehrinde düzenlenen Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı doğaltaş sektöründe bayram coşkusuna yol açıyor.
05 Eylül 2017 Salı 20:32

Uluslararası ticarette büyük öneme sahip olan fuarlar, firmaların yeni ticari bağlantılar kurmasında kritik öneme sahip. A sınıfı fuar organizatörü belgesi sahibi Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşması için 2017 yılında 11 tane uluslararası fuarın Türkiye Milli Katılım Organizasyonu’nu üstlenirken, 2018 yılında bu sayıyı 14’e çıkarmaya hazırlanıyor.

DÜNYANIN ETRAFINDA 4 TUR ATACAK KADAR SEYAHAT 

EİB, 2018 yılında gerçekleştireceği 14 fuara milli katılım organizasyonu ile bu alanda kendi rekorunu kırmış olacak. EİB daha önceki yıllarda en fazla 11 fuara milli katılım organizasyonu yapmıştı. Ege İhracatçı Birlikleri, 2018 yılında Amerika, Japonya, Çin, İngiltere, Almanya, Rusya, Fransa ve İsveç’te; gıda, doğaltaş, hazırgiyim, deri, ayakkabı sektörlerinde 14 fuarda Türk ihracatçılarıyla dünyanın dört bir tarafından gelen ithalatçıları buluşturacak. İhracatçılar, 2018 yılında EİB ile dünyanın etrafında 4 tur atacak kadar seyahat edecek. Uluslararası ticarette dijital pazarlamanın son yıllarda ivme kazanmasına rağmen fuarların halen vazgeçilmezliğini koruduğunu belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, ihracatçı firmaların müşteri portföylerini geliştirmek ve mevcut müşterileriyle ilişkilerini sağlıklı zeminde sürdürmek için fuarlara katılımının hayati öneme sahip olduğunu kaydetti.

14 FUARDA YERLERİNİ ALMAYA DAVET EDİYORUZEge İhracatçı Birlikleri’nin çeyrek asra yaklaşan fuar organizatörlüğü tecrübesine sahip olduğunu hatırlatan Ünlütürk, “Uzun yıllardır Ekonomi Bakanlığı’ndan aldığımız yetki ile yüzlerce milli katılım organizasyonu gerçekleştirdik. Fuarcılık serüvenimiz 1994 yılında GTZ Almam Teknik İşbirliği Kuruluşu ile işbirliğinde hazırgiyim sektörüne yönelik olarak Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen Interjeans Fuarı’na İzmir’den 10 firmamızın katılımını organize ederek başladı. İlk milli katılım organizasyonumuzu ise; Stonetec Nürnberg Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na 60’ı aşkın firma ile yapmıştık. 23 yıldır yüzlerce fuara binlerce firmamızın katılımını organize ettik. İlk yola çıktığımız 1994 yılında EİB’nin ihracatı 1.8 milyar dolar seviyesinde iken bugün ihracatımız 11 milyar doları aştı. Bu gelişimde fuarların büyük payı var. Katılımcı firmalarla yapılan anketlerden hep yüksek notlar aldık. 2018 yılında 14 milli katılım organizasyonu ile rekor kıracağız. İhracatçı firmalarımızı 2018 yılında düzenleyeceğimiz 14 fuarda yerlerini almaya davet ediyoruz” diye konuştu.

FUAR TURU LONDRA’DAKİ FASHİON SVP İLE BAŞLIYOR

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, 2018 yılında 6 tane fuarın Türkiye Milli Katılım Organizasyonu’nu üstlenmeye hazırlanıyor. EHKİB’in ilk düzenleceği fuar ise; 16 Ocak 2018 tarihinde dünyanın en önemli moda merkezlerinden Londra’da düzenlenecek olan Fashion SVP Fuarı olacak. Hazırgiyim ihracatçıları Şubat ayında en büyük ihraç pazarları olan Almanya’nın Münih kentinde Munih Fabric Start Fuarı ile paralel olarak düzenlenecek olan Munih Apparel Source Fuarı’nda ve Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek olan Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı’nda ihracatlarını arttırma gayreti içinde olacak.

EHKİB bu yılın ikinci yarısında ise; Haziran ayında Fashion SVP Fuarı’nda, Eylül ayında ise Munih Apparel Source ve Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarlarında yerini alacak.

EİB 2018 YILINDA 4 GIDA FUARINA KATILACAK

Dünya genelinde sağlıklı yaşam bilincinin artmasıyla birlikte yıldızı parlayan Organik Sektörünün en büyük buluşması her yıl olduğu gibi bu yılda Ege İhracatçı Birlikleri’nin Milli Katılım Organizasyonu ile 18 Şubat 2018 tarihinde Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleşecek. Ege İhracatçı Birlikleri’nin 1998 yılından beri Milli Katılım Organizasyonu’nu üstlendiği New York Summer Fancy Food Show Fuarı 30 Haziran – 2 Temmuz 2018 tarihlerinde, Amerika’ya ihracatını arttırmak isteyen Türk gıda ihracatçılarına yeni fırsatlar sunacak. Uzakdoğu’nun en büyük gıda fuarlarından biri olan Foodex Japan 2018 Fuarı ise; 6-9 Mart 2018 tarihleri arasında EİB’nin Milli Katılım Organizasyonu ile düzenlenecek. Ege İhracatçı Birlikleri Kasım 2018’de İsveç’in Malmö şehrinde gerçekleştirilecek olan Nordic Food Fuarı’na ise ilk kez Milli Katılım Organizasyonu yapacak.

DOĞALTAŞ İHRACATÇILARI XİAMEN

BAYRAMINI DÖRT GÖZLE BEKLİYOR

Doğaltaş sektöründe dünyanın en büyük buluşması olan ve Türk doğaltaş sektörünün en büyük ihraç pazarı Çin’in Xiamen şehrinde düzenlenen Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı doğaltaş sektöründe bayram coşkusuna yol açıyor. Xiamen Fuarı, 6-9 Mart 2018 tarihlerinde Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin Türkiye Milli Katılım Organizasyonu ile bayrama dönüşecek. Xiamen Fuarı’nda Türkiye, Uluslararası en büyük katılımcı ülke konumunda.

DERİCİLER 3 FUAR DÜZENLEMEYE HAZIRLANIYOR

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği 2018 yılında 3 fuara yönelik milli katılım organizasyonu gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 2018 yılı Şubat ayında Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek olan Euroshoes Fuarı’nda Türk ayakkabı sektörünün ürünleri görücüye çıkacak. Aynı fuar 2018 yılının Ağustos ayında ise ikinci kez düzenlenecek. Türk deri sektörünü Çin’deki ithalatçılarla ACLE Fuarı’nda uzun yıllardır başarıyla buluşturan Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, 2018 Ağustos ayında gerçekleştirilecek ACLE Fuarı’na da milli katılım organizasyonu için çalışmalarına şimdiden başladı. 
Haber okunma sayısı: 488

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR