AK PARTİ

25 Mart 2019 Pazartesi

Fatih Çetinkaya

İnsanlara kalıcı iş ve meslek

insanlara-kalici-is-ve-meslek

Afyonkarahisar İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Yapıldı.
01 Kasım 2018 Perşembe 18:54

İş gücü potansiyelinin istihdama yönlendirilmesi ve işsizliğin giderilmesi amacıyla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2018 yılı 4. Dönem İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “İŞ-KUR kurumu son yıllarda kendinden çok bahsettiren bir kurum olmuştur. İŞ-KUR’un birçok çalışma alanı var, ama daha çok işveren konumunda olduğu için toplumda TYP programıyla daha çok tanıyor. Bunun yanı sıra çok yönlü meslek edindirme, sigortasını temin etme ve yerine göre maaşını da vererek girişimcilere destek olan bir kurumdur. Bunun haricinde ise işsizlik sorununu sadece İŞ-KUR’a bırakmayıp neler yapabiliriz diyerek diğer kurumların, sivil toplum kuruluşlarının, iş dünyası olmak üzere herkesin katkısını bekliyoruz” dedi.

İNSANLARA KALICI İŞ VE MESLEK VERME BÖLÜMÜNÜ ÖNEMSİYORUM

İŞ-KUR’un Toplum Yararına Çalışma Programı çalışmalarından çok insanlara kalıcı iş ve meslek edindirme bölümünü önemsediğini belirten Vali Tutulmaz; “Son yıllarda TYP bölümü daha çok ön plana çıktı. Fakat meslek edindirme alanında çok daha gayretli olmamız lazım. Sanayinin ve girişimcilerin istediği nitelikte insanları yetiştirmesi konusunda İŞKUR olarak destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Şükürler olsun ki işsizlik konusunda il olarak iyi bir yerdeyiz. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyor, toplantımızın ilimiz ve ülkemiz için faydalı geçmesini temenni ediyorum. ”dedi.

Toplantının devamında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya tarafından 2018 yılı Temmuz-Eylül aylarında gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Faaliyetleri, İşe yerleştirme, İşsizlik Sigortası başta olmak üzere Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünün çalışma ve faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün istihdam ve mesleki eğitim konularındaki faaliyetleri ile 2018 yılında yapılan çalışmalar ve diğer faaliyetlerin değerlendirildiği toplantı gündemde bulunan konuların görüşülmesi ve karara bağlanması ile sona erdi. Haber okunma sayısı: 169

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR