AK PARTİ

23 Şubat 2019 Cumartesi

Fatih Çetinkaya

İstanbul’daki işadamları başkanını seçti

istanbuldaki-isadamlari-baskanini-secti

İstanbul AFSİAD’ın 2018 yılı genel kurulu yapıldı. Başkanlığa Metin Balıbey seçildi.
12 Temmuz 2018 Perşembe 21:33

 Yapılan genel kurul ile ilgili İstanbul AFSİAD’dan yapılan açıklamada şunlar söylendi: “İstanbul’da değerli Sanayici İşadamı Hemşehrimiz Onursal Başkanımız Sayın Orhan Yavuz beyin Ümraniye’deki Crowne Plaza Oteli’nde, İstanbul Afyonkarahisarlı Sanayici, İşadamları ve Yöneticileri Derneği’nin, 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Genel Kurul açılış konuşmasında, Dernek Başkanımız Mehmet Ahmet Ünlü, özetle, Derneğimizin İstanbul’daki, sanayicilerin, iş adamlarımızın ve yöneticilerin oluşturduğu ve öncülüğünü Mustafa Mühsürler’in yaptığı, onun teşebbüs ve gayretleriyle gerçekleşen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu, resmi kuruluşumuzu Haziran 2004 te gerçekleştirdiğini, Derneği İstanbul'da yaşayan Afyonkarahisarlılar olarak, ilimizi ve Türk ekonomisini kalkındırmak, geliştirmek amacıyla sanayici, meslek, bilim ve işadamları biraraya gelerek kurduklarını, Derneğin Afyonkarahisarlı sanayici, iş adamı ve yöneticilerine, çeşitli konferans ve seminerler verilmesini sağladığını, diğer kuruluşlarla işbirliği yaparak çeşitli aktivite, etkinlik, toplantı, çalıştay, kurultay, Afyonkarahisar'ımızı tanıtım faaliyetlerinde bulunduğunu, Afyon Eğitim Vakfımızın burs faaliyetlerine katkı sağladığını ifade etmiştir.

Daha sonra söz alan Derneğimizin kurucu başkanı Mustafa Mühsürler, Dinar’da Derneğimiz üyeleri tarafından kurulan Ortarım A.Ş. kanalı ile yürütülen ve dikilen 40.000 adet badem ağacı ile yöremizde istihdam yaratmaya çalıştıklarını, Dinar’da her yıl Badem Festivali yapıldığını, İstanbul’daki Afyonkarahisarlı Kültür Derneklerimizin bir çatı altında toplanmasına ve bu derneklerin Federasyon olarak kurulmasına yardımcı olduklarını belirtmişlerdir.

Eski Başkanlarımızdan, Kamil AY, her ayın 4. Pazartesi akşamı saat 20.00’de Dernek Merkezinde, uzun bir dönem, konusunun uzmanı hemşehrilerimizin veya dışarıdan davet edilen akademisyen/işadamı ve sanayiciler kanalı ile konferans/seminerler verilmesinin sağlandığını, Egebir İllerinin Dernek Başkanları tarafından kurulan EGEBİR’in faaliyetlerinde etkin şekilde iştirak edildiğini, Afyonkarahisar Merkezinde bulunan ATSO, Ticaret Borsası ve AFSİAD’ın yanı sıra, diğer İşadamları dernekleri ile temasa geçildiğini,  ortak projelerde bir araya gelindiğini, Avrupa Birliği Fonları ve Kalkınma Ajansları konusunda yapılacak çalışmalar üzerinde durulduğunu, 2018 yılında Finans Kulüp Finansal Yöneticiler Vakfı ile birlikte hareket edilerek, fonlardan Afyonkarahisar İlimizin daha fazla yararlanması üzerinde durulacağını ifade etmiştir. 

Genel Kurula katılan hemşehrilerimizde, bazı dilek ve temennilerde bulundular, Derneğimizin başarısı için çalışacaklarını ifade ettiler.Öteyandan, Genel Kurulumuza iştirak eden Celalettin ORUÇ, babası rahmetli Yılmaz ORUÇ ağabeyimizin, hayat hikayesi ile ilgili bastırmış olduğu kitabı  tüm katılımcılara dağıttı.

Daha sonra seçimlere geçildi ve Yönetim Kurulu’na, Metin BALIBEY, Kamil AY, Mehmet Ahmet ÜNLÜ, Mustafa MÜHSÜRLER, Yusuf ARPACIOĞLU, Hulusi GÜRSOY, Münevver AKSOY, Musa BURSALI ve Kadir ÇANKAYA, Denetim Kurulu’na, Seçkin KÖSE, Halil İbrahim PERÇİNKAYA ve Selami TÜTÜNCÜOĞLU seçildi.

Yönetim Kurulu yeni dönemde Başkanlığa İşadamı Metin BALIBEY’i seçti. Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan Metin BALIBEY, yeni görevlerinde daha önceki yönetim kurulları gibi etkili çalışmalar yaparak, İlimize daha fazla faydalı olmak istediklerini belirtmişlerdir.

Genel Kurul Üyeleri, Genel Kurulun sona ermesinden sonra Onursal Başkanımız duayen sanayici ve iş adamı sayın Orhan YAVUZ beyi ziyaret etmişlerdir. Orhan YAVUZ Bey, Derneğimizin faaliyetlerini takdir ettiğini belirtmiş ve bazı anılarını anlatmıştır. Özellikle, uzun atlama Türkiye Şampiyonu ve rekortmeni rahmetli Şuhutlu sporcu Ömer’den bahsetmiştir.  Afyonkarahisardaki öğrencilik dönemlerinde, sporcu Ömer’in yıllarca Türkiye şampiyonluğunu sürdürdüğünden bahsetmiştir.”

 Haber okunma sayısı: 262

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

atsodan-kobi-hastanesi-projesi

ATSO’dan KOBİ Hastanesi Projesi

22 Şubat 2019 Cuma 19:03
abigemin-sundugu-imkanlar-anlatilacak

ABİGEM’in sunduğu imkanlar anlatılacak

21 Şubat 2019 Perşembe 19:12
mesleki-yeterlilik-sinavi-

Mesleki Yeterlilik Sınavı

21 Şubat 2019 Perşembe 18:03
rekor-afyonkarahisarin

Rekor Afyonkarahisar’ın

21 Şubat 2019 Perşembe 17:55
emlakcilar-icin-artik-belge-zorunlu

Emlakçılar için artık belge zorunlu

19 Şubat 2019 Salı 18:24

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR