KOLAYLI YENİ

23 Temmuz 2018 Pazartesi

Katar’a Afyon'dan patates ihracaatı

katara-afyondan-patates-ihracaati

Katar ile yapılan tarım ürünleri ihracatı anlaşması nedeniyle Katar’a patates ihracatının başladığını söyleyen Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Yıldız, bunun sevindirici bir gelişme olduğunu ifade etti.
05 Ağustos 2017 Cumartesi 20:51

Türkiye ile Katar arasındaki dostluk bağlarının güçlenmesi ile birlikte art arda imzalanan anlaşmalara tarım ürünlerinin ihracatının da eklendiğini hatırlatan Başkan Süleyman Yıldız, bu anlaşma ile Katar’a patates ihracatının önünün açıldığını belirtti. Sosyal medya hesabından anlaşmayı takipçilerine duyuran Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Yıldız, patates sökümünün de başladığına dikkat çekerek, Katar’a patates ihracatı ile üreticinin yüzünün güleceğini söyledi.

Yıldız, “Geçtiğimiz günlerde patates sökümüne başladık. Bilindiği üzere Katar ile ülkemiz arasında dostluk bağlarının güçlenmesi ile bir çok anlaşma yapıldı. Bunların arasında ve bizim için önemli olan tarım ürünlerinin ihracatı idi. Böylelikle bu anlaşma sayesinde Katar’a patates ihracatı yapılacak. Böylelikle hem üreticimizin yüzü gülecek hem de ekonomimiz güçlenecek. Anlaşmaların ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 Haber okunma sayısı: 393

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER