AK PARTİ

18 Şubat 2019 Pazartesi

Fatih Çetinkaya

MÜSİAD çalışmalarına hız verdi

musiad-calismalarina-hiz-verdi

Afyonkarahisar MÜSİAD Mayıs ayı 2018 Genel Kurul Toplantısı yapıldı.
04 Mayıs 2018 Cuma 21:23

Genel Kurulda konuşma yapan MÜSİAD Afyonkarahisar Temsilcilik Başkanı Ahmet Karakol, şunları söyledi: “Malumunuz olduğu üzere Ahmet Neoldum başkanımız ve önceki yönetimin görev süresi dolması üzerine Mart Ayı ortalarında MÜSİAD Afyon Temsilciliği yönetimi, ben ve yönetim kurulu arkadaşlarıma tevdi edildi. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu görevi kabullenmekte oldukça zorlandım. Fakat görev verildiğinde de kaçmak olmazdı. Arkadaşlarımla birlikte bu görevi kabul edip hızlı bir şekilde çalışmalara başladık. Bu görevi bıraktığımızda derneğimize Afyonkarahisar’da bir nebze olsun mesafe kazandırabilirsek ne mutlu bize!

Değerli arkadaşlar sivil toplum kuruluşları gelişmiş Ülkelerin en vazgeçilmez unsurlarındandır. Dünyanın tüm ileri ülkelerinde ekonomi, kültür, eğitim, çevre vesaire aklınıza gelebilecek her konuda STK’lar teşekkül ediyor ve ülkelerin yönetimine, toplumun şekillenmesine yön veriyorlar. Ben bugüne kadar hayra hizmet amaçlı, eğitim amaçlı STK yönetimlerinde yer aldım, hizmet etme fırsatı buldum. Fırsat bulabildiğim ölçüde katkıda bulunmaya devam ediyorum. Değerli arkadaşlar 50 yıldır iş dünyasının içinde olan birisi olarak MÜSİAD’ın tabii ki benim yanımda çok farklı bir yeri ve önemi var.

MÜSİAD 1990 yılından beri, yurt içi ve yurt dışındaki yüzlerce şubesiyle Dünyanın her yerinde, dürüst ticaret yapmak isteyen iş adamlarını buluşturan büyük bir ticaret altyapısı oluşturmaktadır.  Her geçen gün işi ve iş adamlarını bir araya getiren buluşma noktası olma özelliğini pekiştirmektedir.

MÜSİAD bir taraftan ulusal çapta TÜİT (Türkiye İstişare Toplantıları) yaparak, bu toplantılara en üst düzeyde siyasileri ve bürokratları sektör mensuplarıyla buluşturarak ekonomiye yön vermektedir. Geçtiğimiz haftalarda Antalya’da turizm sektörü, Denizli de madencilik sektörü, İzmir de sağlık sektörüyle ilgili çok önemli, çok verimli istişare toplantıları olmuştur. MÜSİAD diğer taraftan da uluslararası toplantılar düzenleyerek dış ticaretimizi artırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Önümüzdeki günlerde (9-10 Mayıs 2018) MÜSİAD Konya ev sahipliğinde yapılacak olan TÜRKİYE-AFRİKA EKONOMİ FORUMU uluslararası alanda yapılan bu çalışmalara güzel bir örnektir.Değerli arkadaşlar MÜSİAD tabii ki üyelerinin yurt içi ve yurt dışı ticaretini artırma yönünde, sektörel problemlerin tespit edilip çözüm odaklı girişimlerde bulunma yönünde ciddi çalışmalar içindedir. Fakat MÜSİAD’ ı ve biz üyeleri farklı kılan çok önemli hususlar var. Bizler açısından kâr ne kadar önemli ise dürüstlüğün daha da önemli olması gerekir. Madde ne kadar önemli ise mananın daha da önemli olması gerekir. Pratik ne kadar önemli ise estetiğin daha da önemli olması gerekir. Teknoloji ne kadar önemli ise merhametin daha da önemli olması gerekir. İNŞAALLAH hep beraber işlerimizi artıralım, ticaretimizi geliştirelim fakat değerlerimizden asla taviz vermeyelim.

Değerli arkadaşlar biraz da görevi devraldıktan sonra yaptığımız işlerle ilgili bilgiler vermek istiyorum:

•  Öncelikle daha görünür bir noktada, daha geniş bir dernek merkezi için girişimlerde bulunduk ve Afdora adlı sitede 330 m2 genişliğinde bir ofis kiraladık.

 • Ofisle ilgili gerekli projeleri hazırlatarak tadilat işlemlerine başladık. Diğer taraftan mobilya ve mefruşat siparişlerini verdik. İNŞAALLAH Mayıs ortasına kadar tamamlanacak.

• Yeni yönetim kurulu olmamız vesilesiyle başta sayın valimiz olmak üzere tüm il protokolünü ziyaret ettik.

• Yeni üye çalışmalarına hız verdik. Elhamdülillah üye sayımız hemen hemen yüzde yüz arttı. Temsilcilik statüsünden Şube statüsüne geçmek için önümüzde herhangi bir engel kalmadı. 2018 yılı sonuna kadar hedefimiz yüz üyenin üzerine çıkmaktır.

• Şube açılış talebimizi MÜSİAD Genel Merkezine ilettik, açılış için onay aldık.

Değerli arkadaşlar inşaallah 25 Mayıs 2018 Cuma günü şube açılışımızı yeni dernek merkezimizde, çok geniş bir katılımla yapacağız. Aynı günün akşamında iftar programımız ve toplantımız olacak. Bu süreçte hepinizin katkısını istirham ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken toplantımızın hayırlı gelişmeleri vesile olmasını diliyor, katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

 Haber okunma sayısı: 268

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yuk-tasimaciligi-calistayi

Yük Taşımacılığı Çalıştayı

14 Şubat 2019 Perşembe 19:49
ticaret-bakanligi-yetkilileri-afyonda

Ticaret Bakanlığı yetkilileri Afyon’da

13 Şubat 2019 Çarşamba 19:30
ziraat-katilim-bankasindan-ziyaret

Ziraat Katılım Bankasından ziyaret

13 Şubat 2019 Çarşamba 19:17
afta-hakki-yanana-ikinci-sans

Af'’ta hakkı yanana ikinci şans

12 Şubat 2019 Salı 16:59

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR