AK PARTİ

25 Mart 2019 Pazartesi

Fatih Çetinkaya

MÜSİAD genel katılımlı olağan üye toplantısı

musiad-genel-katilimli-olagan-uye-toplantisi

MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi genel katılımlı olağan üye toplantısı Akrones Termal Otel’de gerçekleştirildi.
01 Kasım 2018 Perşembe 17:55

MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün burada çok değerli konuşmacılarımızın katkılarıyla hep beraber verimli bir akşam geçireceğimizi ümit ediyorum. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nurullah Okumuş Bey bizlere termal sağlık turizmi konusunda, Rektör yardımcımız Sayın Prof. Dr. Âdem Aslan Bey tıbbi aromatik bitkiler ve ilaç endüstrisi konusunda, Vakıf Katılım Şube Müdürü Mustafa Dedik Bey Ülkemizdeki güncel ekonomi gelişmeleri konusunda bilgiler verecek. MÜSİAD Genel Merkezi Teşkilatlanma Komisyonu Üyesi Zafer Hakan Kurun Bey ise bizlere MÜSİAD’ı anlatacaklar. Kendilerine şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Değerli misafirlerimiz ben de sizlere MÜSİAD Afyonkarahisar’la ilgili bazı hususları kısaca aktarmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi derneğimiz 2013 yılından beri temsilcilik statüsünde ilimizde faaliyet göstermekteydi. Ben ve ekibim15 Mart 2018 tarihinde yeni yönetim olarak görevi devraldık. Yönetime gelirken temel bir hedef önümüze koymuştuk. Bu hedef MÜSİAD Afyonkarahisar’ı büyütmek, temsilcilik statüsünden şube statüsüne getirmek, MÜSİAD’ın Ülkemiz genelinde gözlenen etkili ve faydalı faaliyetlerini İlimize taşımak ve MÜSİAD Afyonkarahisar’ı daha kurumsal, daha etkin bir STK haline getirmekti.Görevi devralır almaz heyecanla işe koyulduk. İdari ve mülki amirlerimizi ziyaret ederek düşüncelerimizi aktardık onların değerli fikirlerini aldık. Basın mensuplarımızla değişik zamanlarda bir araya gelerek derneğimizin faaliyetlerini İlimiz kamuoyuna duyurmaya çalıştık.

Derneğimizin çalışmalarının daha rahat yürütülmesi için yeni ofisimize taşındık. Yeni ofisimizin açılışı vesilesiyle MÜSİAD Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman KAAN’ ı, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerini ve birçok İlden iş adamlarını İlimizde misafir ettik. MÜSİAD üst yönetimine ve misafir iş adamlarına ilimizin yatırım potansiyelini anlattık, organize sanayi bölgesini, Sinanpaşa Organize Sanayi Bölgesini ve birçok tesisi, fabrikayı gezdirdik.

MÜSİAD Afyonkarahisar olarak kurulduğumuz günden bugüne temel problemimiz üye sayımızın artırılamamasıydı. Yoğun ziyaret programları ve tanıtımlarla çok şükür üye sayımız yüzde yüzün üzerinde arttı.

BUGÜN İTİBARİYLE MÜSİAD AFYONKARAHİSAR ARTIK TEMSİLCİLİK STATÜSÜNDE DEĞİL TÜM DERNEK FAALİYETLERİNİ MÜSTAKİL OLARAK YAPMAYA YETKİLİ ŞUBE STATÜSÜNDEDİR.

MÜSİAD Afyonkarahisar’ın temsilcilikten şubeleşmeye geçişi şüphesiz çok önemli bir merhaledir. Fakat yapacak çok işimiz olduğunun ve çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız, bilincindeyiz.

Mevcut üye sayımızı yeterli görmüyoruz. Yılsonuna kadar 100 üyenin üzerine çıkmayı hedefliyoruz.

Sektör kurullarının oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda bu çalışmalar sonuçlanacak sektör kurulu başkanları da belirlenmiş olacaktır.

2019 yılı MÜSİAD Genel İdare Kurulu Toplantılarından birinin İlimizde yapılması konusunda gerekli talep Genel Merkez’e sunulmuştur.

Değerli misafirlerimiz, değerli üyelerimiz, MÜSİAD Afyonkarahisar olarak her ay tüm üyelerimizi düzenli olarak bir araya getirmeye gayret ediyoruz. Bugün olduğu gibi bu toplantılarda gündemde olan hususlarla ilgili mülki ve idari yöneticilerimizden, bürokrasiden, akademi camiasından konuşmacılar misafir edeceğiz.

2019 yılında MÜSİAD Türkiye İstişare Toplantıları kapsamında ‘Termal Sağlık Turizmi’ ve ‘Tıbbi Aromatik Bitkiler ve İlaç Endüstrisi’ temalarıyla ulusal katılımlı bilimsel bir toplantı planlanmıştır. Takip eden süreçte ise ilimizin gıda sektörü ve mermer sektöründeki gücünü ve potansiyelini tanıtan toplantılar düzenlenmesi hedeflenmiştir.

Önümüzdeki süreçte derneğimiz bünyesinde Genç MÜSİAD yapılanmasının tamamlanması planlanmıştır. Bu sayede daha genç yaşlarda sivil toplum kuruluşu faaliyetlerine iştirak eden gençlerimiz ilerde daha deneyimli ve birikimli olarak MÜSİAD yönetimlerinde görev alacaktır.

Kadınlarımızın hem iş hayatında etkin olması hem de derneğimize üye olmaları, bunun ötesinde dernek faaliyetlerinde etkin olarak yer almaları da önemli hedeflerimiz arasındadır.

İlimizin ekonomik potansiyelini, yatırım alanlarını ve turizm potansiyelini olabilecek her platformda tanıtarak ilimize yatırımcı çekmek yine önemli hedeflerimiz arasındadır.

Değerli misafirlerimiz, MÜSİAD Afyonkarahisar olarak diğer önemli bir hedefimiz ise İlimizde ortak bir yatırım yapmaktır. MÜSİAD Genel Merkezimiz tarafından desteklenen SENYAP Yatırım Kooperatifi ve GABORAS (Gayrimenkul Kıymetler Borsası) gibi tüm MÜSİAD üyelerinin katılımına açık yatırım alanları zaten mevcuttur. Burada bizim düşündüğümüz, planladığımız MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi Üyelerinin İlimizde, hatta bölgemizde ses getirecek hacimde bir yatırım gerçekleştirmesi ve bunun Ülkemize örnek olmasıdır.”


 

 

  Haber okunma sayısı: 119

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR