istek okulları

29 Mart 2020 Pazar

OSB Başkanı Yeşilay, Erdoğan’a seslendi

osb-baskani-yesilay-erdogana-seslendi

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) olağan genel kurulu öncesi sanayicilerle birlikte açıklamalarda bulunan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.
09 Mart 2020 Pazartesi 19:29

CEPHEDE GÖREV ALMAK İÇİN EMRİNİZDEYİZ

İşadamları olarak barış döneminde sahada, sanayide ve istihdamda görev yaptıklarını ifade eden OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay: “Sayın Cumhurbaşkanımız emir buyurduğunuz her zaman cephede ve her yerde Afyon organize sanayi işadamları olarak emrinizdeyiz” dedi.  

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 18’inci olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.OSB toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Divan Başkanlığı’nı Umut Temizer’in yaptığı genel kurul yönetim kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporlarının okunmasıyla devam etti. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda Organize Sanayi Bölgesi imar planı içerisinde bulunan arazinin Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edilmesi sanayicilerin oy birliğiyle karara bağlandı.

GÖREV ALMAYA HAZIRIZToplantı öncesi sanayici işadamlarıyla birlikte açıklamalarda bulunan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, sanayici işadamları olarak her zaman cephede görev almaya hazır olduklarını belirtti. Yeşilay şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımız, Milli Savunma Bakanımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ve Genel Kurmay Başkanımız; bizler organize sanayi işadamları olarak barış döneminde sahada, sanayide ve istihdamda görevimizi yapmaktayız. Bizler emir buyurduğunuz zaman cephede her zaman her yerde Afyon organize sanayi işadamları olarak emrinizdeyiz, görev almaya hazırız.”

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME ALANI HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Gündem maddelerinin görüşülüp oy birliği ile karara bağlanmasının ardından OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, teknoloji geliştirme alanı olarak ilan edilenyer hakkında detaylı bilgi vererek, aidatlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Akosmanoğlu ayrıca sanayici işadamlarının sorularını yanıtladı.

VEYSEL EROĞLU BAKANIMIZ HEP DESTEK OLDU

Toplantıda yönetim kurulu faaliyet raporuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bekir Yeşilay ise, daha önceden iki yılda bir yapılan OSB seçimlerinin yeni organize sanayi yasa ve yönetmeliklerine göre dört yılda bir yapılmaya başlandığını söyledi. Mali kongrelerin ise her yıl gerçekleştirildiğinin altını çizen Yeşilay, 18’inci olağan genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi. Yeşilay şöyle konuştu: “2007 yılında göreve ilk geldiğimiz dönemlerde başlatılan çalışmalara Sayın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun o dönemde yaptığı arıtma tesisi yatırım projesine bizde organize sanayi bölgesi olarak dahil olduk. 6-7 sene önce kuzey kolektör hattı olan Fethibey, Çayırbağ, Erenler, Akçin, Beyyazı ve Susuz bölgelerinden tüm atıklar toplanarak tekrar Konya yolu üzerindeki arıtmaya gitmesi için uzun soluklu bir proje çalışmamız oldu. Bu proje çalışmasının tamamlanma süreci bürokrasiden dolayı oldukça uzadı. Sağ olsun Veysel Eroğlu Bakanımız her zaman Afyon ve organize sanayi bölgesi sanayicilerimiz için tıkandığı yerde çözüm üreterek yine bizim projemizi bütçeden geçirdi.”

NİSAN AYINDA ÇALIŞMA BAŞLAYACAK

Yeşilay, Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılacak arıtmanın normal şartlarda 15 milyon TL civarında tuttuğunu ancak belediye başkanı ve Veysel Eroğlu ile görüşülerek ve gerekli araştırmalar sonucunda projenin 4 milyon 600 bin TL’ye ihale edildiğini söyledi. Yeşilay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Aşağı yukarı normal birim fiyatlar bazında gittiğimiz zaman 15 milyon ila 20 milyon TL’ye tekamül ediyordu projemiz. Sanayi Bakanlığı bünyesinde yapılacak olsa zaten 10 milyonun altına düşmüyordu. Sanayi Bakanlığı çok hesaplı kredi veriyor ama verirken de kendi kraterlerine göre yaptığı için bize maliyeti çok yüksek geliyordu. Gene Belediye başkanımız ve bakanımızla görüşerek iyi bir araştırma sonucunda 4 milyon 600 bin TL’ye kendi arıtmamızı biz ihale yaptık. Tahmin ediyoruz önümüzdeki Nisan ayı içerisinde çalışmalarımız başlayacak. İhaleyi alan firma 6 ay içerisinde teslim edeceğini beyan etti.”

ÇALIŞMALARI SONUNA GETİRDİK

Döküm sahasıyla ilgili uzun süredir çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Yeşilay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan izin alam sürecinin uzun zaman aldığını belirtti. Yeşilay; “İznimizi aldık. Kendi döküm sahamıza aşağı yukarı 136 bin metrekare olan yerimizin parasını ödedik. Hem mermerci sanayicilerimizin döküm sahasını ve diğer tüm sanayicilerimizin arıtmasıyla ilgili çalışmalarımızı son noktaya getirdik” dedi. Başkan Yeşilay’ın konuşmasının ardından genel kurul sanayici iş adamlarının sorularıyla devam etti.

 

  Haber okunma sayısı: 706

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

atso-aidatlari-erteledi

ATSO aidatları erteledi

27 Mart 2020 Cuma 18:55
ticaret-normal-akisina-donuyor

Ticaret normal akışına dönüyor

26 Mart 2020 Perşembe 16:43
eib-ihracatciya-kopru-olacak

EİB ihracatçıya köprü olacak

25 Mart 2020 Çarşamba 21:15
koronavirus-simsarlarina-sert-uyari

Koronavirüs simsarlarına sert uyarı!

14 Mart 2020 Cumartesi 22:18

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR