CACTUS

20 Haziran 2019 Perşembe

Temizlik ve güvenlik elemanı alımı

temizlik-ve-guvenlik-elemani-alimi

Afyonkarahisar'da Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında alınacak temizlik ve güvenlik elemanları için mülakat yapıldı.
28 Eylül 2018 Cuma 20:21

Afyonkarahisar'da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla TYP) kapsamında işe alınacak 1005 temizlik ve güvenlik elemanı için mülakat yapıldı.

335 güvenlik görevlisiyle 670 temizlik görevlisi için Afyon Lisesi spor salonundaki mülakatlar yapılmaya başlandı. 10 komisyon dün yapılan mülakatlarda temizlik görevlilerinin belirlenmesi için çalışma yaptı.

Tek tek ismi okunan başvuru sahipleri eğitim, ekonomik durumu, çocuk sayısı gibi konularda mülakata alındı. Mülakat sonuçları 4 Ekim'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklanacak.

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya, kuruma 4 bin civarında başvuru yapıldığını söyledi.

Karakaya, "Afyonkarahisar'da temizlik görevlisi olarak 2 bin 700 kişi başvuru yaptı. Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve İŞKUR tarafından oluşturulan komisyonlarımız başvuru yapanlarla görüşmeye başladı. Güvenlik görevlisi olarak da 335 kişi alınacak. Bunların mülakatları da yarın komisyonumuz tarafından yapılacak. Mülakatların ardından belirlenen temizlik görelileri 8 Ekim'de, güvenlik görevlileri ise 15 Ekim'de göreve başlayacak. İşbaşı yapılmasının ardından okullarımız daha temiz ve daha güvenli hale gelecek. Komisyonlarda bizim kurumumuzda çalışan iş ve meslek danışlarımız ve milli eğitimden görevli personel görev yapıyor. Mülakatlarda eş durumlarına, şehit gazi yakını olup olmadıkları, ailenin gelir durumu, çocuk sayısı ve engelli olup olmadıkları gibi sorular soruluyor" dedi. DHA Haber okunma sayısı: 366

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

atso-cin-heyetiyle-toplanti-yapti

ATSO, Çin heyetiyle toplantı yaptı

19 Haziran 2019 Çarşamba 20:05
ihracat-sampiyonlarina-odul-yagmuru

İhracat şampiyonlarına ödül yağmuru

19 Haziran 2019 Çarşamba 19:48
mermer-ihracatcilari-odullerini-aldi

Mermer ihracatçıları ödüllerini aldı

17 Haziran 2019 Pazartesi 21:41
proje-hazirlama-egitimi-verildi

Proje hazırlama eğitimi verildi

13 Haziran 2019 Perşembe 18:52
dinarda-emlak-piyasasi-durdu

Dinar’da emlak piyasası durdu

10 Haziran 2019 Pazartesi 20:08

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR