CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Ticaret elektronik ortama kaydı

ticaret-elektronik-ortama-kaydi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü işbirliğinde Elektronik Tebligat Sistemi, PTT AVM ve e-ticaret hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
09 Mart 2019 Cumartesi 20:09

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü işbirliğinde ATSO hizmet binasında Elektronik Tebligat Sistemi, PTT AVM ve e-ticaret hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, PTT Pazarlama ve Satış Daire Başkan Yardımcısı Murat Petek, PTT Afyonkarahisar Başmüdürü Mehmet Örsdemir, PTT Lojistik Dairesi Şube Müdürü Erdem Ercan, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, PTT Afyonkarahisar Başmüdür Yardımcısı Hüseyin Kızıltaş ile PTT Afyonkarahisar İşletme Müdürü Mustafa Kızılöz ile firmaların temsilcileri katıldı.

YARARLI BİR TOPLANTI

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Bildiğiniz üzere 7201 sayılı Tebligat Kanunu uyarınca tebligat çıkarmaya yetkili makam ve merciler tarafından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) vasıtasıyla yapılacak elektronik tebligata ilişkin hususların düzenlendiği yeni  “Elektronik Tebligat Yönetmeliği” 6 Aralık 2018 tarih 30617 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu yönetmeliğin hükümleri de 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Üyelerimiz, Elektronik Tebligat Yönetmeliği’nin ilgili hükümlerinin nasıl uygulanacağını bize soruyorlardı. Biz de PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü ile görüşüp bir bilgilendirme toplantısı düzenlemeye karar verdik. İnanıyorum ki bu bilgilendirme toplantısı üyelerimiz için yararlı olacaktır” dedi.

MERDİVENCİ’DEN PTT’YE TEŞEKKÜRMerdivenci şöyle devam etti:

“Son yıllarda PTT, farklı birçok alanda verdiği hizmet ile de gündeme gelmeye başlamıştır. E-ticaret, PTT AVM başta olmak üzere PTT’nin sunduğu hizmetlerden tüm üyelerimizin faydalanmasını arzu ediyoruz. Sözlerime son verirken PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü’ne de teşekkür etmek istiyorum. Bizimle ve diğer meslek kuruluşları ile son derece uyumlu bir şekilde çalışan PTT Afyonkarahisar Başmüdürlüğü yöneticileri, ilimizin tanıtımı için de gayret göstermektedir. Bu çerçevede yöresel ürünlerimizin kargo ile gönderilmesinde uygulanan indirimin de önemli olduğunu düşünüyorum.”

TİCARET ELEKTRONİK ORTAMA KAYDI

PTT Afyonkarahisar Başmüdürü Mehmet Örsdemir de “Gelişen toplum üzerinde ticaret de elektronik ortama kaydı. Bu noktada PTT Trade ve PTT AVM konuları da ön plana çıktı. Sizlere her zaman yardımcı olmak isteriz” dedi. PTT Pazarlama ve Satış Daire Başkan Yardımcısı Murat Petek de bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Aydın Yücel, Fahri Erkanlı, Elif Çıtak, Ahmet Özkan Elektronik Tebligat Sistemi, PTT AVM, e-ticaret ve PTT Trade hakkında sunumlarını gerçekleştirdi. Haber okunma sayısı: 233

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR