CACTUS

20 Haziran 2019 Perşembe

Ticaretin şartı, dijital dünyada yer almaktır

ticaretin-sarti-dijital-dunyada-yer-almaktir

ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde “Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat” başlıklı seminer düzenlendi.
26 Aralık 2018 Çarşamba 19:52

ATSO KOBİ Akademisi etkinlik takvimi çerçevesinde, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile E-Ticaret Merkezi Teknoloji ve Elektronik Hizmetler A.Ş. işbirliğinde “Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat” başlıklı eğitim düzenlendi.

Yoğun katılımın olduğu eğitimin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, “E-ihracat yeni gündemimize giren bir konu. Artık ticaretin şartı dijital dünyada yer alabilmek. Bunun dünyada örnekleri var. Alibaba.com, 1,5 dakikada 1 milyar dolarlık satış yapan bir ticaret sitesi. E-ticaretin sunduğu bu imkandan hepimizin faydalanması gerekiyor” dedi.

FARKLI DÜŞÜNMEYE İHTİYAÇ VAR

Açılış konuşmasının ardından NTV Program Yapımcısı Sami Altınkaya, e-ticaret hakkında kapsamlı bir sunum yaptı. Altınkaya, “E-ticaret için sadece farklı düşünmeye ihtiyacımız var. Bir yerde çözülmesi gereken bir sorun varsa çözümünde mutlaka para var. Dünyada e-ticaret ve e-ihracat gibi yatırımlarla aklımızı satarak para kazanacağız, ya da kazancımızın yüzde 90’ını büyük e ihracat şirketlerine verip yüzde 10 ile geçinmeye çalışacağız. E-ihracat dönemi ile ilgili şunu söyleyebiliriz: Kişiye özel ürün ve hizmet sunan herkes para kazanabilecek” ifadelerini kullandı.

BİRÇOK KONUDA BİLGİ VERİLDİ

Eğitimde katılımcılara Dijital Reklam Yönetimi, Sosyal Medya Pazarlama ve İçerik Yönetimi, E-ticaret Ödeme Yöntemleri, Kargo ve Lojistik Entegrasyonları, E-Ticaret Vergi Mevzuatı, Mali İşler Yönetimi, E-Ticaret Hukuku E-ticaret Personel İhtiyacı ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Ulusal ve Uluslararası Pazaryerleri, Saha Operasyonu, Depo ve İptal-İade Yönetimi konularında bilgiler verildi. Haber okunma sayısı: 174

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

atso-cin-heyetiyle-toplanti-yapti

ATSO, Çin heyetiyle toplantı yaptı

19 Haziran 2019 Çarşamba 20:05
ihracat-sampiyonlarina-odul-yagmuru

İhracat şampiyonlarına ödül yağmuru

19 Haziran 2019 Çarşamba 19:48
mermer-ihracatcilari-odullerini-aldi

Mermer ihracatçıları ödüllerini aldı

17 Haziran 2019 Pazartesi 21:41
proje-hazirlama-egitimi-verildi

Proje hazırlama eğitimi verildi

13 Haziran 2019 Perşembe 18:52
dinarda-emlak-piyasasi-durdu

Dinar’da emlak piyasası durdu

10 Haziran 2019 Pazartesi 20:08

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR